Žinomo hakeriams ir sistemų administratoriams skirto instrumento kūrėjas savo Insecure.org svetainėje tvirtina, kad FTB bando išgauti jo serverio logus.

Fiodoras (Fyodor), kaip jį vadina, – žinomas kompiuterių saugumo sferos veikėjas. Savo pasisakyme jis rašo, kad federalai kreipėsi, norėdami gauti informacijos, tačiau nenurodė jokių tokio domėjimosi priežasčių.

Nmap, open-source tinklo sandaros atvaizdavimo programa, skirta saugumo ekspertams. Ji padeda skanuoti tinklus, jų prievaduose veikiančias tarnybas ir programas, tačiau įsilaužėliai šį instrumentą naudoja ir nusikalstamas tikslais, kas, pasak paties Fiodoro, jam nepatinka. “Galima ginčytis dėl to, gerai ar blogai būtų padėti FTB. Jie gali medžioti spamo siuntėjus, kibernetinius sukčius, DdoS atakų iniciatorius, ir t.t. Tokiu atveju aš jiems palinkėčiau sėkmės. Nmap buvo skirtas saugumui padidinti – nusikaltėliai ir spameriai teršia mano vardą!”

Fiodoras sako, kad FTB, jo nuomone, logus nori gauti tam, kad susektų piktadarius. Jo pranešime rašoma: “ FTB agentai iš visos šalies kreipiasi į mane, norėdami gauti Insecure.Org web serverio logus. Jie nenurodo priežasčių, bet dažniausiai ieško kokio nors nusikaltėlio, kuris, jų nuomone, galėjo aplankyti Nmap puslapį. Iki šiol aš jiems nieko nedaviau. Kai kada jie kreipiasi per vėlai, ir duomenys jau ištrinti, kitais atvejais jie negali pateikti tinkamai sudaryto orderio, o kai kada duomenis bando išgauti be orderio ir palieka mane ramybėje tik tada, kai aš jo reikalauju”.

Saugumo ekspertas pridėjo, kad stengiasi apsaugoti privačios informacijos paslaptį nuo FTB įsikišimo. “Aš stengsiuosi nepatenkinti per daug didelių reikalavimų (tokių, kaip pateikti viso mėnesio įrašus). Man svarbu išsaugoti jūsų informacijos paslaptį, bet Nmap vartotojai turi suprasti, kad bet kokia veikla tinkle (…) palieka pėdsakus. Aš – ne vienintelis, į ką kreipiamasi su tokiomis užklausomis – stambūs IPT ir web pašto tiekėjai jų gauna kiekvieną dieną”.

Spalį FTB agentai areštavo britų Indymedia naujienų kompanijos serverius. Iš pradžių jie pateikė orderį kompiuterių poėmiui amerikiečių Rackspace kompanijoje, Indymedia teikiančioje hostingo paslaugas. Didžiosios Britanijos ir JAV valdžia atsisakė paaiškinti incidentą ir tai, kodėl FTB buvo leista veikti Londone.

Views All Time
Views All Time
3001
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!