Liberalų ir centro sąjungos pirmininkui Artūrui Zuokui keli jo pavaduotojai pasiūlė atsistatydinti iš partijos vadovo posto. Eltos žiniomis, šeštadienį su A.Zuoku buvo susitikę jo pavaduotojas partijoje Kęstutis Glaveckas ir valdybos narys Gintaras Steponavičius, taip pat ir liberalcentristų partijai kol kas nepriklausąs, tačiau šios partijos rinkimų sąrašo lyderiu buvęs Petras Auštrevičius.

Neoficialiomis žiniomis, jie ir pasiūlė A.Zuokui pačiam atsistatydinti iš partijos pirmininko posto bei kartu perspėjo apie tai, jog priešingu atveju gali suklibėti ir A.Zuoko kaip Vilniaus mero kėdė.

Tai, jog toks pokalbis vyko, pripažino ir A.Zuokas, tačiau plačiau jį atsisakė komentuoti.

“Negaliu šitų dalykų komentuoti, nes tai yra partijos vidaus reikalai. Be to, nenoriu komentuoti siūlymų, kuriuos kažkodėl teikia ir partijai nepriklausą asmenys”, – turėdamas omenyje P.Auštrevičių Eltai sekmadienį sakė A.Zuokas.

Komentuoti šeštadienį įvykusį susitikimą su A.Zuoku atsisakė ir G.Steponavičius. Paklaustas, ar A.Zuokui buvo pasiūlyta atsistatydinti, G.Steponavičius atsakė: “Nieko nekomentuosiu. Tai buvo privatus susitikimas, būtų absurdiška dabar jį komentuoti”.

Apie A.Zuokui pateiktą ultimatumą patvirtino girdėjęs ir Seimo liberalcentristų frakcijos seniūnas Algis Čaplikas.

“Taip, girdėjau, kad buvo pateiktas toks ultimatyvus siūlymas. Jis tiesiog yra šokiruojantis ir kenkiantis partijos autoritetui. Nuo kada partijos nariai pradeda dalinti Vilniaus mero postą, neturėdami tam net įgaliojimų?” – sakė A.Čaplikas. Jis teigė girdėjęs ir daugiau keistų sąlygų, keltų A.Zuokui, tačiau jų neatskleidė.

A.Čapliko teigimu, tokį kelių partijos narių pateiktą ultimatumą greičiausiai vėl turėtų svarstyti partijos etikos komisija.

ELTA primena, jog šią savaitę partijos etikos komisijai buvo apskųstas europarlamentaras Eugenijus Gentvilas. Jis viešai pareiškė, jog pastaruoju metu Liberalų ir centro sąjungai tenka rūpintis ne valstybės reikalais, bet partijos vadovo A.Zuoko problemomis. E.Gentvilas jau anksčiau yra pareiškęs, jog A.Zuokas turėtų pasitraukti iš partijos vadovo pareigų.

Pagal Liberalų sąjungos, Centro sąjungos ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungos jungimosi sutartį, ne vėliau kaip praėjus 4 mėnesiams po Seimo rinkimų turi būti sušauktas LiCS kongresas, formaliai užbaigsiantis trijų partijų jungimosi etapą.

Trečiadienį kalbėdamas Eltai A.Zuokas neigė, kad per sausį arba vasarį planuojamą rengti kongresą vyks LiCS pirmininko rinkimai. Tačiau ir G.Steponavičius, ir liberalcentristas Eligijus Masiulis tokios galimybės nepaneigė. “Jungimosi sutartis numato ir vadovybės pasikeitimą per šį kongresą – naujos partijos tarybos bei valdybos rinkimus. Neatmesčiau ir partijos pirmininko rinkimų klausimo”, – tvirtino G.Steponavičius.

Views All Time
Views All Time
1871
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!