Apie atsistatydinimą iš ūkio ministro pareigų paskelbęs Viktoras Uspaskichas nusprendė trauktis ir iš Seimo. Taip jis pareiškė iš Rusijos, kur šiuo metu vieši, faksu atsiųstame rašte. Šio rašto kopija ketvirtadienį buvo perduota Seimo Pirmininkui Artūrui Paulauskui.

Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovas Zenonas Vaigauskas Eltai teigė kol kas negavęs V. Uspaskicho pareiškimo apie pasitraukimą iš Seimo.

Politikas atsiųstame rašte pabrėžė, jog Seimo nariui turi būti taikomi tokie patys standartai, kaip ministrui. Jis patvirtino, kad ketina apskųsti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, esą jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

V.Uspaskichas ir toliau vadovaus daugiausia vietų Seime turinčiai Darbo partijai. Partijos pirmininko pavaduotojas Viktoras Muntianas po ketvirtadienio vakarą vykusio partijos prezidiumo posėdžio BNS patvirtino, jog “apie naują lyderį nekalbama”.

“Apie naują partijos lyderį nekalbama, kadangi etikos komisijos išvados partijos lyderiui nereikalingos”, – sakė V.Muntianas.

Apie ministro atsistatydinimą iš pareigų žurnalistams pranešė Seimo Darbo frakcijos seniūnė Loreta Graužinienė, su ministru kalbėjusi telefonu.

“Ūkio ministras priėmė sprendimą trauktis. Jis nesutinka su VTEK išvadomis ir ją apskųs teisminiu keliu. Tačiau padarys tai kitame statuse”, – popieriaus lape surašytą tekstą perkaitė L. Graužinienė.

V. Uspaskichas iš Rusijos atsistatydinimo pareiškimą pažadėjo atsiųsti faksu ketvirtadienį, o nei atsistatydinimo priežasčių, nei kada grįš į Lietuvą, L. Graužinienei nepasakė.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas BNS sakė, kad komisija tikriausiai trečiadienį rinksis į posėdį, kuriame nori išgirsti iš paties V.Uspaskicho pageidavimą atsisakyti Seimo nario mandato ir tuomet spręs dėl jo anuliavimo.

“Jeigu pareiškia žmogui nepasitikėjimą, koks skirtumas, kur jis yra – ministerijoje ar Seime”, – ūkio ministro sprendimą trauktis ne tik iš ūkio ministro pareigų, bet ir iš Seimo BNS aiškino V.Muntianas.

Tačiau sprendimas atsisakyti parlamentaro mandato gali būti vertinamas ir kaip siekis išvengti apkaltos Seime, kuri užkirstų kelią politinei karjerai ateityje.

“Iš tiesų techniškai žiūrint tai yra pabėgimas, išvengimas apkaltos. Išvengęs apkaltos jis pasilieka galimybę grįžti į politiką, jei sugebės atsiplauti nuo tokios gėdos”, – BNS sakė politologas Lauras Bielinis.

Per apkaltą Seime pernai balandį už Konstitucijos pažeidimus nušalinus nuo prezidento pareigų Rolandą Paksą, jis nebegali užimti jokių postų, susijusių su priesaikos davimu.

V.Uspaskichas buvo išrinktas į Seimą vienmandatėje Kėdainių apygardoje per Seimo rinkimus pernai rudenį.

V.Uspaskicho atsistatydinimo iš ūkio ministro pareigų pareiškimą premjeras Algirdas Brazauskas ketina patenkinti pirmadienį, bet mano, kad Vyriausybė galės ir toliau dirbti be jo.

Darbo partijos atstovai kol kas nekomentuoja, ar Darbo partija liks valdančiojoje koalicijoje, kurią po Seimo rinkimų sudarė su socialdemokratais, socialliberalais bei “valstiečiais”.

Kaip BNS sakė V.Muntianas, apsvarstyti Darbo partijos galimybėms likti valdančiojoje koalicijoje gali būti šaukiamas neeilinis partijos tarybos posėdis.

“Darbiečių” partneriai valdančiojoje koalicijoje ragina koaliciją išsaugoti.

Prezidento patarėjas vidaus politikos klausimams pasveikino ūkio ministro V.Uspaskicho sprendimą.

“Tai dar kartą parodo prezidento Valdo Adamkaus autoritetą”, – BNS sakė patarėjas.

Ūkio ministro Viktoro Uspaskicho veiksmus tyrusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ketvirtadienį konstatavo, kad V.Uspaskichas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą.

VTEK teigia, kad V.Uspaskichas, turėdamas privačių verslo interesų, be Vyriausybės pritarimo, taip be Vilniaus miesto savivaldybės bei lėšas investavusios bendrovės „Eksimeta“ sutikimo, ėmėsi įgyvendinti bendros įmonės ir bendro verslo sukūrimo Maskvoje planą.

“Šio tikslo įgyvendinimui pasinaudojo savo, kaip ministro pareigomis bei galiomis ir šiais savo veiksmais jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 11 straipsnio 1 ir 2 dalies reikalavimus bei 13 straipsnio 1 dalies reikalavimus”, – žurnalistams sakė VTEK vadovas Algirdas Meškauskas.

VTEK konstatavo, kad V.Uspaskichas prasilenkė ne tik su šiais įstatymo reikalavimais. Jis, kaip buvęs Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos prezidentas, į verslo informacijos centrų valdymą, kurių dalininkė yra Ūkio ministerija, įtraukdamas asocijuotas verslo struktūras savo pareigas atliko nesąžiningai. Šitaip buvo pažeista minėto įstatymo 3 straipsnio pirma dalis, įpareigojanti valstybės tarnautoją savo pareigas atlikti nešališkai, sąžiningai ir tinkamai.

Views All Time
Views All Time
213
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!