Labiausiai pasirengusios e. verslui yra didžiosios angliškai kalbančios šalys ir Skandinavija. Tuo tarpu Vidurio Europos valstybės užima vidutines pozicijas. Rusija kol kas šioje srityje dar atsilieka, bet nemažai didelių šalių yra dar prasčiau pasirengusios e. verslo vystymui.

Tyrimo kompanijų “The Economist Intelligence Unit” ir “Pyramid Research”, kurios įeina į Didžiosios Britanijos žurnalo “The Economist” grupę, analitikai suskirstė 60 pasaulio valstybių pagal jų pasirengimą vystyti e. verslą. Šis reitingas sudaromas antrus metus iš eilės. Šalys skirstomos į keturias grupes: e. verslo lyderiai, e. verslo pažangieji, e. verslo mokiniai ir atsiliekantieji e. versle.

Pirmą vietą pagal pasirengimą e. verslui užėmė JAV, po jos eina Australija, Didžioji Britanija ir Kanada. Skandinavijos šalims teko keturios iš penkių žemesnių vietų. Tarp jų į septintą vietą įsiterpė Azijai atstovaujantis Singapūras.

Rusija kol kas neturi vilčių tapti išsivysčiusia šalimi e. verslo požiūriu. Ji atsidūrė 42-ojoje vietoje. Tiesa, per metus ji pakilo iš 44 pozicijos. Aukštesnes vietas toje pačioje e. verslo mokinių kategorijoje užėmė daugelis Vidurio Europos valstybių – Čekija, Vengrija, Lenkija, Slovakija. Žemesnės vietas užėmė ir tarp atslikusių valstybių e. verslo srityje atsidūrė Bulgarija, Rumunija, Kinija, Ukraina, Kazachstanas, Iranas ir kt. Deja, Baltijos šalys į šį tyrimą įtrauktos nebuvo.

Pagrindinė išvada, kurią daro tyrimo autoriai, yra tai, kad interneto ekonomikos lyderiais nebūtinai tampa didžiausios arba turtingiausios šalys.

Auksė Armonaitė, Verslo žinios

Views All Time
Views All Time
2010
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!