Pastaruoju metu, vis populiarėjant skaitmeniniams fotoaparatams, atsiranda įvairių alternatyvų fotovaizdų apdorojimui, peržiūrai ir saugojimui. Alternatyva tradicinėms fotolaboratorijoms – aukštos skiriamosios gebos spausdintuvai, naudojant blizgų popierių leidžiantys spausdinanti nuotraukos kokybę atitinkančius vaizdus. Kol kas taip pildyti savo fotoalbumą dar yra brangu, bet ateityje šis trūkumas greičiausiai bus pašalintas. Taip pat yra keblumų, atsirandančių, norint pagaminti skaitmeniniu formatu sukurtą nuotrauką (skiriasi formatai, nuotraukas reikia įrašyti į laikmeną ir t.t.). Dabar ir mes galime pasekti užsienio pavyzdžiu – vartotojams pradėta teikti paslauga, kai padaryti nuotraukas galima užsisakyti Internete, o jas atsiimti galima fotosalone ar tiesiog iš savo pašto dėžutės. Taip taupomas vartotojų laikas, suteikiama galimybė tiksliai ir neskubant suformuoti individualius užsakymus, gauti tikslią informaciją ir pagalbą, o gamintojai gauna užsakymą, kurį belieka pagaminti ir atiduoti klientui.

Lietuvoje šias paslaugas teikia www.fotofabrikas.lt , tam buvo sukurta sistema, siejanti vartotoją ir gamintoją, taip optimizuojant prekės kelią ir tuo pačiu vartotojui didesnį paslaugų ir prekių asortimentą pateikiant mažesnėmis kainomis. Kuriant sistemą, buvo stengtasi neapsiriboti vien fotonuotraukų darymu – ją galima pritaikyti praktiškai bet kuriam produktui ar paslaugai.

Sistemos vartotojo sąsaja pritaikyta bazines kompiuterio žinias įgijusiems vartotojams. Valdymas – paprastas ir aiškus. Galima nesunkiai pakeisti portale esančią informaciją, įterpti naujus tekstus, nuorodas, reklamines puslapių antraštes – tam skirtas svetainės turinio valdymo modulis. Elektroninė parduotuvė taip pat išsiskiria iš kitų, esančių rinkoje – prekės skirstomos į grupes, kiekvienai prekei galima priskirti norimą skaičių atributų, o sistemos vartotojai gali vykdyti prekės paiešką pagal prekei priskirtus atributus. Tai palengvina parduotuvės administravimą, leidžia klientui lengviau rasti norimą prekę.

Dar vienas svarbus sistemos elementas – gamybos modulis. Jo dėka vartotojui galima pateikti prekę ir nustatyti jos parametrus, kuriuos gali keisti pats vartotojas. Dabartinė sistema pritaikyta fotonuotraukų bei suvenyrų gamybai – vartotojas įkelia savo nuotrauką ir gali pats pasirinkti, kokio formato, spalvingumo, blizgumo bei kitų parametrų gaminio jis nori. Įvertinus visus pasirinkimus, sistema suskaičiuoja galutinio produkto kainą bei pagaminimo laiką, priklausantį nuo gamybos taško.

Šiuos du įrankius (parduotuvę ir gamybą) apjungia apyvartų modulis. Jame sistema pateikia pasirinkto periodo ataskaitas – kiek buvo gauta užsakymų, kiek iš jų pagaminta bei parduota. Partnerių modulio dėka šias ataskaitas galima gauti greitai ir išvengiant klaidų. Vartotojui užsakius prekes ar paslaugas, sistema suformuoja užsakymą atitinkamam gamybos ar tiekimo taškui ir užsakymui suteikia „patvirtinto“ statusą. Tiekėjas ar gamintojas paruošia/pagamina prekę/produktą ir išsiunčią ją į atsiėmimo tašką, o sistemoje užsakymo statusą pakeičia į „išsiųsta“. Jei vartotojas gaminį atsiims gamybos taške – suteikiamas „pagaminta“ statusas. Atsiėmimo taškas, gavęs gaminį/prekę, statusą pakeičia į „pristatyta“. Vartotojas apie užsakymo pagaminimą/pristatymą informuojamas elektroniniu paštu ir gali ateiti jo atsiimti. Taip galima greitai nustatyti, kurioje gamybos stadijoje yra užsakymas, ir, jei kuri jo stadija užtrunka per ilgai, sistema iškart apie tai informuoja, todėl galima imtis atitinkamų veiksmų.

www.fotofabrikas.lt apjungia trejų didžiuosių Lietuvos miestų nuotraukų gamintojus. Jų salonuose galima atsiimti savo nuotraukas, o pristatymai į namus jau įmanomi, ir esant užsienyje. Vartotojui atlikus užsakymą, sistema pati pagal regioną bei užsakymo trukmę parenka gamintoją.

Sistemoje įdiegtos įvairios atsiskaitymo formos (VB Internetas, Hanza.net), planuojama tarptautinių kreditinių kortelių aptarnavimo paslauga bei sistemos pritaikymas keleto kalbų palaikymui.

Žvelgiant į praėjusius metus, galima daryti išvadą, kad šis projektas pasirodė pačiu laiku, ir sėkmingai užkariauja rinką. Lietuvos internetinių svetainių konkurse, elektroninės komercijos kategorijoje jis užėmė antrą vietą. Portalo lankomumas per mėnesį sudaro 10 tūkstančių unikalių apsilankymų.

Vartotojai naudojasi šia paslauga, o lanksti ir išradinga marketingo politika leidžia pritraukti vis naujus portalo lankytojus. Portalo lankomumui padidinti naudojami įvairus būdai – taikomos ir tradicinės priemonės (apsikeitimai nuorodomis, registracija įvairiose paieškos sistemose, spauda, radijas ir televizija), ir žymiai didesnį efektą duodantys netradiciniai būdai, pvz., bendri projektai su įvairiomis suinteresuotomis šalimis (mokyklomis, universitetais, klubais, televizijos laidomis).

Views All Time
Views All Time
3513
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!