Taip vadinami internetiniai kirminai, virusai, įsiveržiantys į kompiuterius per tinklą ir elektroninį paštą, apkrėsdami tūkstančius darbo vietų, tampa vis mažesniais, operatyvesniais ir nepastebimesniais. Tokios išvados priėjo ekspertai.

Teoriškai tokie kirminai, pavadinti flash-worms, gali apkrėsti pasaulinį tinklą per 15 sekundžių plisdami mažosiomis dalelėmis, vienu metu apkrėsdami viską savo plitimo keliu. Tokios išvados priėjo Džonatanas Vignolas, Britanijos informacijos ir kompiuterių tinklų saugumo tarnybos prezidentas.

„Kitą potencialią grėsmę kelia kirminas, kuris plinta taip lėtai, kad jį labai sunku pastebėti. Kirminas gali lėtai evoliucionuoti į didelę „virusų koloniją, kuri aktyvuosis ateityje“ – pareiškė Vignolas, kalbėdamas interneto apsaugos konferencijoje Las Vegase (Nevados valstija) dalyvaujant 5 000 saugumo ekspertų iš viso pasaulio.

Paprastai virusas į kompiuterį patenka per elektroninį paštą, pavyzdžiui, žinomi virusai Melissa 1999-ais metais ir Love Letter 2000-ais metais. Gali būti apkrėstų ir dėl kompiuterio programinės įrangos pažeidžiamumo. Tokį metodą naudoja žinomi kirminai Code Red ir Nimda 2001-ais metais, pastarasis užkrėtė Microsoft korporacijos darbo stotis.

Atsirado ir kažkas tai naujo – taip vadinami companion worms, kurie gali su savimi atsinešti ir kitų kirminų kodus.

Eilinė naujovė „mutacijose“ – tai kirminai, kurie yra valdomi iš „centro“. Jų kopijos platinamos tinkle į iš anksto numatytus adresus.

Views All Time
Views All Time
2320
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!