Didžiosios Britanijos vyriausybė pratęs susitarimą su Microsoft

microsoft building Straipsniai.lt

Kaip praneša InfoWorld, Didžiosios Britanijos Valstybinė komercijos valdyba (OGC) derasi dėl trejų metų licenzijuotos PĮ sutarties su Microsoft pratęsimo. Ir PĮ milžinė, ir OGC šią savaitę patvirtino, kad buvo aptartas egzistuojančio savitarpio supratimo memorandumo pratęsimas, kurio galiojimo laikas baigiasi kitais metais. OGC atstovas pranešė, kad naujasis trimetis kontraktas numato programinių produktų palaikymo paslaugų spektro išplėtimą. Naujasis memorandumas bus pasirašytas ne anksčiau, kaip kito mėnesio pabaigoje.

2002 metų kovo 1 d. OGC tiekimo skyrius, sudarantis daugumą valstybinio sektoriaus užsakymų, pasirašė sutartį su Microsoft dėl licenzijuotos PĮ pusei milijono valstybės tarnautojų. Analogiški kontraktai buvo pasirašyti su Sun Microsystems ir IBM kompanijos padaliniu Lotus. Manoma, kad per tris sutarties galiojimo metus vyriausybė taip sutaupys 100 mln. svarų sterlingų (182,4 mln. JAV dolerių).

Praeitą savaitę Microsoft taip pat pavyko įtikinti Njuhemo (Didžiojo Londono priemiesčio) municipalinę tarybą, kuri nutarė kol kas nekeisti turimos PĮ į laisvai platinamą ir neatsisakyti nuo bendradarbiavimo su Microsoft.

Straipsniai 1 reklama

Tuo pat metu, kai OGC nutarė pratęsti sutartį su Microsoft, valdžios aparatas ir vietiniai municipalitetai Indijoje, Australijoje, Italijoje ir Prancūzijoje vienas po kito pareiškė ketinantys pereiti prie atvirojo kodo produktų naudojimo ir taip minimizuoti išlaidas. Bavarų Miuncheno valdžia 14-oje tūkstančių municipalitetui priklausančių kompiuterių jau po keleto savaičių įdiegs Linux sistemas.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *