Pasirodė nauja destruktyvaus kompiuterinio kirmino „Klez“ versija. Naujasis variantas, plintantis el. paštu ir vadinamas „Klez.e“ šeštą nelyginio mėnesio dieną sugadina kai kuriuos aukos kompiuterio failus. Jis plinta automatiškai per „Windows“ sistemas, naudojančias „neužlopytą“ „Internet Explorer“ versiją.

Antivirusų kompanijos „Klez.e“ aptiko dar sausio mėnesį, tačiau jis pasirodė toks atkaklus, kad Maskvos kompanija „Kaspersky Labs“ nusprendė sukurti specialų jo išvalymo įrankį.

Didžiosios Britanijos el. pašto paslaugų teikėjos „MessageLabs“ saraše „Klez.e“ yra ketvirtas iš 10-ies po „Sircam“, „BadTrans“ ir „Magistr“ – senų virusų, vis dar plintančių internetu. Kompanija „MessageLabs“, tirdama kenkėjų srautą, per 24 valandas kirminą „Klez.e“ užfiksavo 400 kartų, „BadTrans“ – 750, o laiškų su „Sircam“ buvo apie 1 600.

El.laiškas su „Klez.e“ atrodo kaip neišsiųstas laiškas arba temos eilutė, generuojama iš 20 žodžių sąrašo. Pačiama laiške nėra nieko arba bereikšimis tekstas. Kirminas pakeičia „Windows“ archyvinius failus savo kopijomis. Taip pat bando pergudrauti antivirusines programas ir išjungti kitus kirminus, paleistus kompiuteryje.

Jeigu jau užtaisėte „Internet Explorer“ spragą, kurios pataisymą „Microsoft“ išleido dar kovo mėnesį, sistema tampa apsaugota nuo savaiminės viruso paleidimo funkcijos.

Views All Time
Views All Time
1699
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!