Britai nori griežtinti bausmes hakeriams

hacker 17 Straipsniai.lt

Didžiosios Britanijos kompiuterinių nusikaltimų kontrolės organizacija (Internet Crime Forum, ICF) siūlo sugriežtinti bausmes kompiuteriniams nusikaltėliams – hakeriams.

ICF atstovų teigimu, Britanijos vidaus reikalų ministerija turėtų pakeisti įstatymą apie kompiuterių naudojimą nusikalstamiems tikslams ir padidinti maksimalią bausmę už smulkius nusikaltimus nuo 6 mėnesių iki 5 metų.

Nedidelis bausmės hakeriams laikas sukuria tokią situaciją, kad dauguma jų gali išsisukti sumokėdami baudą arba atidirbdami viešuosius darbus. Tuo itin nepatenkintos stambios organizacijos, daugiausia kenčiančios nuo kibernetinio nusikalstamumo.

Straipsniai 1 reklama

Taip pat ICF siūlo įstatyme įrašyti, kad bet koks mėginimas be savininko leidimo pakeisti duomenis būtų laikomas nusikaltimu.

Tada atsakomybėn lengviau būtų patraukiami ir įsilaužėliai į korporatyvinius serverius, nes pagal dabartinę įstatymo redakciją juos nuteisti yra gana sudėtinga.

Be to, pakeitus kompiuterinių nusikaltimų istatymą jis atitiktų Europos Sąjungos įstatymų normas, – savo pasiūlymą motyvuoja ICF.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *