Didžiosios Britanijos kompiuterinių nusikaltimų kontrolės organizacija (Internet Crime Forum, ICF) siūlo sugriežtinti bausmes kompiuteriniams nusikaltėliams – hakeriams.

ICF atstovų teigimu, Britanijos vidaus reikalų ministerija turėtų pakeisti įstatymą apie kompiuterių naudojimą nusikalstamiems tikslams ir padidinti maksimalią bausmę už smulkius nusikaltimus nuo 6 mėnesių iki 5 metų.

Nedidelis bausmės hakeriams laikas sukuria tokią situaciją, kad dauguma jų gali išsisukti sumokėdami baudą arba atidirbdami viešuosius darbus. Tuo itin nepatenkintos stambios organizacijos, daugiausia kenčiančios nuo kibernetinio nusikalstamumo.

Taip pat ICF siūlo įstatyme įrašyti, kad bet koks mėginimas be savininko leidimo pakeisti duomenis būtų laikomas nusikaltimu.

Tada atsakomybėn lengviau būtų patraukiami ir įsilaužėliai į korporatyvinius serverius, nes pagal dabartinę įstatymo redakciją juos nuteisti yra gana sudėtinga.

Be to, pakeitus kompiuterinių nusikaltimų istatymą jis atitiktų Europos Sąjungos įstatymų normas, – savo pasiūlymą motyvuoja ICF.

Views All Time
Views All Time
1891
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!