“Būdai, kuriais plastinės chirurgijos specialistų pacientai sužino vieni apie kitus, yra visai netipiški, neįmanomi jokioje kitoje srityje ,- sako chirurgas Saulius Vikšraitis, vienas iš Plastinės chirurgijos centro Kaune įkūrėjų. – Žmonės tiesiog susikuria interneto svetainę, o joje patalpina dvi nuotraukas ar jų grupes. Pirma – prieš operaciją, antroji – po jos. Ir viskas aišku. Taip kol kas mus suranda daugiausiai nelietuviškai kalbančių klientų iš užsienio. Tokių dabar turim daug – iki 30 procentų. Iš kur tik norite – iš Kanados, JAV, iš Bermudų salų. Pasaulis tapo mažas, potencialūs plastinės chirurgijos specialistų klientai mąsto globaliai.

Tarp jų daug pasiturinčių žmonių, jie gali sau leisti važiuoti operuotis į tą pasaulio dalį, kur dirba aukštos kvalifikacijos chirurgai – svarbu, kad jais pacientas pasitiki. Aišku, svarbus ir kainos bei kokybės santykis – Lietuvoje veido endoskopinės operacijos kainuoja iki pustrečio karto pigiau nei Vakarų šalyse.”

Dar viena, didelė klientų grupė, sudaranti apie 30 proc. visų centro pacientų, – užsienyje gyvenantys lietuviai. Jiems Lietuvos medikų paslaugų kokybė patikima ir gerai žinoma.

Veido endoskopinės operacijos – tai Plastinės chirurgijos centro arkliukas, bene sparčiausiai auganti jo veiklos sritis.

“Endoskopija iš tiesų jau irgi virto tradiciniu plastinės chirurgijos metodu, – sakė Saulius Vikšraitis. – Esame sukaupę didelę tokių operacijų patirtį, juk jį naudojame jau 10 metų. Mes, kaip ir visi medikai, labai domimės naujovėmis, bet esame ir atsargūs. Kai tavo rankose žmogaus veido ateitis, turi jausti didžiulę atsakomybę už operacijos rezultatą.”

Šį metodą Plastinės chirurgijos centro specialistai naudoja veido atjauninimo, pakėlimo bei krūtų chirurgijoje.

Tik patyręs plastikos chirurgas padeda aiškiai suprasti, kad operacijos rezultatas nebūna matomas iš karto. Galima sakyti, kad veidas užauga lyg augalas ir tik po kurio laiko įgyja tą formą, kurios tikėjosi patyręs meistras. Numatyti tuos pokyčius, kurių dar nėra – gal net dar didesnis menas, nei pačios operacijos atlikimas.

Kai tai žinai, pradedi suprasti, kodėl pacientai kartais būna išrankūs rinkdamiesi plastinės chirurgijos specialistą. O Saulius Vikšraitis ir Tautrimas Aštrauskas yra iš tų, kuriuos renkasi išrankiausieji. Nensuostabu – išvardyti abiejų maestro stažuočių garsiausiose pasaulio klinikose neužtektų pastraipos. Pakaks pasakyti, kad jie kiekvienais metais skaito po kelis pranešimus pasauliniuose plastinės chirurgijos kongresuose bei konferencijose.

Plastinės chirurgijos centras kartu su kolegomis Londone ėmėsi teikti dar vieną paslaugą, kuri palengvina gyvenimą pacientams. Galima atvykti į biurą Londone, iš kur interneto vaizdo ryšio pagalba Kaune esantys chirurgai gali apžiūrėti paciento veidą ir konsultuoti jį. Palengvinimas akivaizdus – atpuola reikalas papildomą kartą keliauti į Lietuvą.

“Nuo to laiko, kai praėjusių metų liepą Plastinės chirurgijos centras įsikėlė į naujas 700 kv. m patalpas Kauno Žaliakalnyje, galime teikti visai kitokio lygio paslaugas, negu teikėme anksčiau, – pasidžiaugė Tautrimas Aštrauskas, antrasis Plastinės chirurgijos centro steigėjas. – Sąlygos pas mus dabar puikios: turime dvi operacines su modernia įranga, daugiau palatų antrajame pastato aukšte įsikūrusiame stacionare, iš jų 4 vienvietės. Jauki ir pirmajame aukšte veikianti mūsų klinika, joje, kaip ir stacionare, visos patalpos kondicionuojamos. Trečiajame aukšte įsikūrusi patogikonferencijų salė. Turime patogią automobilių stovėjimo aikštelę. Gerai ir tai, kad esame atokioje vietoje, nors vos per žingsnį nuo Savanorių prospekto. Yra pacientų, kurie visai nenori, kad juos kas nors matytų einant pas plastikos chirurgą. Tokiems galime pasiūlyti konfidencialų įėjimą.”

Plastinės chirurgijos centrui persikėlus į naująsias patalpas, čia kartu ėmė veikti ir Plastinės chirurgijos institutas. Jame vykdoma ir tiriamoji, ir šviečiamoji veikla – įvairios konferencijos, mokomosios operacijos ir pan. Turima įranga leidžia operaciją stebėti konferencijų salėje.

“Svarbios abi instituto veiklos kryptys, – sako Tautrimas Aštrauskas. – Tyrimai leidžia mumspatiems sukaupti didesnę patirtį. O specialistų rengimas – tai mūsų ateitis.”

Plastinės chirurgijos centro darbuotojų skaičius šiuo metu išaugo iki 23, pradėjo dirbti trečiasis chirurgas – dr. Kęstutis Maslauskas, apgynęs disertaciją plaštakos chirurgijos srityje. Savo paslaugas teikia ir ausų, nosies bei gerklės ligų specialistai – prof. Nora Šiupšinskienė irdr. Saulius Vaitkus. Jie, be įprastinių nosies, ausų ir gerklės korekcijų, dar atlieka ir kombinuotą knarkimo gydymą. Toks gydymas gali būti chirurginis, panaudojant specialius implantus, neleidžiančius minkštajam gomuriui vibruoti, arba kombinuotas, jungiantis abu minėtus metodus.

Centre taikoma krūtų chirurgijos metodika, kai implantai patenka į kūną per pjūvį pažastyje – tada nesimato rando.

Plastinės chirurgijos centro specialistai gydo ir nuo senėjimo – čia daromos botulino bei hialuroninės rūgšties injekcijos raukšlėms užpildyti, atliekamas kombinuotas šios rūšies bei prakaitavimo gydymas.

“Žiūrime į savo pacientus atsakingiau, negu tai įprasta JAV ar Didžiojoje Britanijoje, – sako Tautrimas Aštrauskas. – Ten pacientai po operacijos iš karto išleidžiami į namus. Mes to nedarome, leidžiame sau 2-3 dienas palaikyti pacientą stacionare ir jį stebime.”

“Ne kartą susidūrėme su pacientų požiūriu, kad jiems per anksti daryti plastinę operaciją, – sako Tautrimas Aštrauskas. –tokias operacijas, kaip ir visas kitas medicines procedūras, reikia daryti nei per anksti, nei per vėlai . Tą tinkamą laiką geriausia sužinoti konsultuojantis su patyrusiu specialistu. Jauniausias mūsų Centro pacientas buvo 18 metų, vyriausias – 65.”

Pasak Tautrimo Aštrausko, grožis gali būti ne tik įgimtas, bet ir sukuriamas. Ypač puikias galimybes tam teikia būtent endoskopinės operacijos – po jų net ir specialistai neįžiūri skirtumo tarp įgimto ir sukurto grožio.

Views All Time
Views All Time
1760
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!