Spindinti šypsena – ne tik gražu, bet ir sveika

Modern lady beautiful smile face Straipsniai.lt

Net 80 proc. suaugusių amerikiečių serga paradantoze ar kitomis burnos ir dantų ligomis. Burnos higiena – tai ne tik gražios šypsenos paslaptis, bet ir veikia jūsų sveikatą, praneša CNN.com.

Gydytojas Peteris Vanstromas sako, kad burna yra susijusi su visu kūnu, ir bet kokia infekcija ar liga jūsų burnoje gali sukelti kitų organų ligas ar infekcijas.

Stomatologų asociacija teigia, kad chroniškos dantenų ligos gali sukelti širdies ligų riziką ar net diabetą. Be to, dantenų ligos gali netgi sukelti priešlaikinį gimdymą.

Straipsniai 1 reklama

Ekspertai sako, kad turėtumėte būtinai apsilankyti pas savo stomatologą, jei jūsų dantenos be paliovos kraujuoja arba jei jos kaip nors pažeistos. Gydytojas P. Vanstromas sako, kad kai kurie žmonės vengia stomatologų, nes, kaip jis įvardija, „itin bijo dantų gydymo“.

„Tiesą sakant, daugybė pacientų praeityje yra patyrę nemalonių dantų gydymo procedūrų, tačiau nereikia pamiršti, kad per pastaruosius dvidešimt metų stomatologija gerokai pasikeitė“, – sako gydytojas.

Beje, yra dalykų kurie nepasikeitė. Profesionalai vis dar pataria sveikai maitintis, dantis valytis du kartus per dieną, kasdien skalauti dantis ir bent kartą per pusmetį apsilankyti pas stomatologą.

Dažniausiai pacientai nepamiršta po kelias minutes valytis dantų du kartus per dieną, tačiau vis dar yra nepratę skalauti burnos pavalgę.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *