Masažas namuose
Masažas atpalaiduoja raumenis ir suteikia energijos. Bet ne visi žino, kad visai nebūtina laukti kito paskirto masažo procedūros laiko arba kol iš darbo grįš jūsų antroji pusė. Jūs galite greitai ir paprastai patys imtis darbo ir bet kada pasidaryti masažą.
Masažas – prevencija ir gydymas
Jūs galite masažuoti skaudamas ar įtemptas kūno dalis, kad pagerintumėte kraujo apytaką ir paspartintumėte gijimo procesą. Jei jūsų sveikata gera, masažas padės išvengti įsitempimo. Masažą atlikite rankomis, masažo juosta ar kitomis paprastomis priemonėmis. Kūno aliejus ar losjonas sustiprins masažo poveikį.
Kaip atlikti masažą?
Pirmiausia nuspręskite, koks masažo tikslas. Lėti, atsargūs glostantys judesiai ramina ir mažina patinimą. Greiti, aktyvūs judesiai stimuliuoja organizmą ir suteikia energijos. Namų apyvokos reikmenys – puikios pagalbinės masažo priemonės. Pavyzdžiui, į medžiaginį maišelį įberti pusę kilogramo neapdorotų ryžių ir lėtai braukite juo galvos odą ir veidą. Malonaus atsipalaidavimo pojūtį suteiks su ryžiais sumaišytos sausos levandos.
Masažas teniso kamuliukais atpalaiduos įsitempusius kaklo raumenis. Du teniso kamuoliukus įdėkite į kojinę ir suriškite mazgą kojinės gale bei per vidurį tarp abiejų kamuoliukų. Atsigulkite ir padėkite kojinę po kaklu. Laikydami už kojinės galų traukite ją pirmyn ir atgal. Kojinė su teniso kamuoliukais tinka ir nugaros masažui. Svarbu, kad tarp kamuoliukų užtektų vietos stuburui, kad jo nemasažuotų. Ypač įsitempusias vietas, masažuodami labiau paspauskite.
Pilvui, ypač virškinimo sistemai, tinka masažas su mažu, minkštu kamuoliuku. Pradėkite nuo apatinės pilvo dalies ir sukamaisiais judesiais sukite kamuoliuką iki krūtinės. Po to sukdami kamuoliuką pereikite į kairęję pusę ir grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite pratimą kelis kartus.