Celiulitas. Atėjo laikas išsklaidyti mitus!

Imogen Currie RF Cellulite Straipsniai.lt

Nepaslaptis, kad apie celiulitą sklinda daugybė mitų. Tokius mitus dažniausiai paskleidžia žmonės, kurie niekada neturėjo celiulito. Dauguma jų net neįsivaizduoja, kiek kartėlio tenka patirti, kai kūną puošia apelsino žievė. Atėjo laikas išsklaidyti neteisybę ir tuo pačiu išsiaiškinti teisingus faktus.

1. Mitas, kad celiulitas atsiranda nuo gazuotų gėrimų. Buvo manoma, kad natris esantis, gazuotuose gėrimuose, išpučia riebalines ląsteles ir tokiu būdu susiformuoja celiulitas. Dabar jau žinoma, kad tai netiesa. Taip, celiulitas sudarytas iš riebalinių ląstelių, bet tos ląstelės neišsipučia, o tiesiog tarsi sugrupuojamos ir užrakinamos jungiamajame audinyje.

2. Kitas dažnai aptinkamas mitas, kad celiulitas atsiranda tik nuo 40–ties metų. Celiulitas daugumai žmonių išryškėja tik vyresniame amžiuje, nes oda su amžiumi išplonėja. Tačiau tai nereiškia, kad jis tik tada atsiranda, iš tikrųjų celiulitas gali atsirasti bet kuriuo amžiaus periodu.

Straipsniai 1 reklama

3. Mitas, kad celiulitas atsiranda tik ant šlaunų ir ant sėdmenų. Tiesa, celiulito mėgstama vieta šlaunys ir sėdmenys, tačiau jis gali atsirasti ir ant pilvo, rankų ar net kaklo.

4. Dar vienas mitas, kad celiulitas atsiranda tik moterims. Deja, bet kartais celiulito žala kankina ir vyrus, tik vyrai yra konservatyvesni ir mažiau kreipiasi pagalbos.

5. Dažnai tenka girdėti, kad celiulitas atsiranda tik pas tuos žmones, kurie turi viršsvorio problemų. Toks mitas tik sukelia pasipiktinimą žmonių, kurie neturi viršsvorio, kurie netgi sportuoja ar griežtai prisižiūri savo mitybą. Faktas tas, kad riebalinių ląstelių turi visi, tame tarpe ir liesi žmonės. Taigi, net ir jie gali tapti celiulito aukomis.

6. Sakoma, kad dietos ir mankštos yra puikus būdas atsikratyti celiulito. Taip teigti negalima jau vien dėl celiulito prigimties. Laikantis dietų ir sportuojant riebalai dega dėl žmogaus medžiagų apytakos. Celiulitas yra susiformavęs (užrakintas) jungiamajame audinyje, o tai reiškia, kad jis gan mažai reikalų turi su pačia medžiagų apykaita.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *