Vilkaviškio rajono slidininkų klubas Įregistruotas 2001.06.22d.

Vilkaviškio raj. savivaldybėje, kaip visuomeninė organizacija, kurios tikslas- suburti aktyvaus žiemos sporto ir poilsio mėgėjus ir organizuoti slidinėjimo bazės Vilkaviškio rajone įrengimą.
Šiuo metu klubui priklauso 39 nariai.

ISTORIJA

Rajone, kaip ir visoje Respublikoje, kalnų slidinėjimas atgimė apie 1996m., kai Vilkaviškietis Stanislovas Petrukaitis savo autobusu pradėjo vežti grupes slidinėti į Slovakiją.
Nuo 2000 m. žiemos Vištyčio apylinkėse keltuvą slidininkams prie savo namelio įrengė ir eksploatuoja iki šiol čia gimęs ir užaugęs Eduardas Žinevičius.

Idėja įrengti rimtesnę slidinėjimo trasą Vištyčio apylinkėse brendo seniai, deja neatsirado tos idėjos vykdytojų- kolūkių ir valstybinių įmonių laikai baigėsi seniai, o vietos savivaldos valdžia, kaip visada, tam neturi pinigų.
Iniciatyvos “pajudinti reikalą iš vietos” ėmėsi Linas Dubickas- vienas iš slidinėjimo entuziastų, susižavėjąs šiuo aktyviu žiemos poilsiu ir sportu 1997m.

2001 m. pavasarį su grupe bendraminčių Vištyčio regioniniame parke buvo rasta vieta, kur buvo nutarta toliau ieškoti būdų, kaip galima būtų įrengti slidinėjimo trasą, keltuvą ir t.t.

2001 06 22 d. Vilkaviškio raj. savivaldybėje, kaip visuomeninė organizacija, buvo įregistruotas Vilkaviškio rajono slidininkų klubas, kurio tikslas- suburti aktyvaus žiemos sporto ir poilsio mėgėjus ir organizuoti slidinėjimo bazės Vilkaviškio rajone įrengimą. Klubo nariais tapo 25 žmonės iš Marijampolės apskrities. Klubui vadovauja jo pirmininkas Linas Dubickas.

Atlikus visą eilę derinimų ir gavus suinteresuotų žinybų sutikimus, Klubas konkurso būdu išsinuomojo 5 ha miško plotą prie Vištyčio ežero Vilkaviškio rajone. Vietovės aukštis yra vid. 200 m.virš jūros lygio, todėl sniegas čia išsilaiko žymiai ilgiau, nei vidutiniškai Lietuvoje.

2001 m. rudenį buvo pradėti darbai: klubo nariai su padėjėjais savaitgalinių talkų būdu atliko šlaite kelmų pašalinimą, nurinko ne vieną toną akmenų, atvedė elektros kabelį, sumontavo keltuvą Buvo įrengta 200m. ilgio slidinėjimo trasa su keltuvu, kuris pargabentas iš Vilniaus nuo Liepkalnio (Laimio) kalno.

2002 m. žiemą senasis keltuvas buvo perdarytas, kadangi patikimumu nepasižymėjo. Naująjį keltuvą sukonstravo klubo narys Vidas Brokas, o jo kokybę ir patikimumą gali įvertinti dabar visi slidinėjantys.

2003 m. rudenį kalno viršuje buvo pastatytas persirengimo namelis, kuriame galima susišilti, išgerti karštos arbatos ir t.t. Čia renkasi labai draugiška ir visada linksma kompanija- ant šio kalno- visi “LYGŪS”.

KLUBO NARIAI

2004 m. sausio 01 d. klubo nariais yra 39 žmonės. Jiems ir jų šeimų nariams slidinėjimas iki 2007 m. yra nemokamas.

Klubo nariais gali tapti visi, kurie sutinka prisisėti prie slidinėjimo bazės infrastruktūros kūrimo piniginėmis lėšomis arba daiktiniu įnašu. Šiuo metu, deja, velkasi skolų uodega už atliktus darbus.

Dėl stojimo į klubo narius sąlygų kreiptis į klubo narius arba pirmininką.

Views All Time
Views All Time
6035
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!