Keturios vos 11 ir 12 metų mergaitės jau yra kviečiamos pasirodyti didžiausiuose renginiuose, tarptautiniuose festivaliuose bei varžosi su profesionalais. Žiūrovai joms ploja atsistoję, o konkursinės varžybos dėl jų tampa nekonkursinėmis – visiems aišku, kas susišluos pirmąsias vietas. Tai vienuolikmetės Kristina Valavičiūtė ir Meda Kamsiukaitė bei dvylikmetės Adelė Barysaitė ir Greta Ulčickaitė – gabios, talentingos bei nevaikiškai darbščios, užsispyrusios ir ambicingos Alytaus jaunimo centro cirko “Dzūkija” artistės.

Kviečia į Holivudą

Penktus metus cirką lankančios gimnastės, pasak cirko vadovės Julijos Riabovos, daro stebuklus – per vienerius metus sugebėjo paruošti numerį ir su juo pasirodė scenoje, kas cirke beveik neįmanoma. Mergaitės jau dalyvavo tarptautiniuose cirko festivaliuose Latvijoje, Slovakijoje, Vokietijoje. Rugpjūčio pabaigoje vėl važiuos į varžybas Vokietijoje, kuriose jau yra ir prizinis 15 tūkstančių eurų piniginis fondas.

“Didelių vilčių nededame, mat į varžybas, kuriose yra piniginiai laimėjimai, susirenka geriausieji. Mergaitės varžysis su profesionalais. Tačiau vien tai, kad jos pakviestos į tokio lygio festivalį, jau reiškia labai daug”, – kalbėjo J.Riabova.

Jaunosios cirko artistės yra pakviestos pasirodyti ir į patį žvaigždžių kalve vadinamą Holivudą. Mergaitės kalbėjo labai norinčios ten važiuoti, tačiau ši kelionė labai brangi ir neaišku, ar pavyks rasti rėmėjų. Dėl finansinių problemų cirko artistės ir kostiumus turi siūtis už savo pinigus. “Anksčiau už medžiagą mokėti nereikėjo, o dabar vienas kostiumas kainuos 140 litų”, – kalbėjo Adelė.

Į didelius renginius jos kviečiamos ir Lietuvoje. Gimnastės pasirodė komercinių televizijų renginiuose – LNK dešimtmečiui skirtame koncerte bei TV3 “Išsipildymo akcijoje” bei Kaune vykusiame baikerių šou.

Rezultatai pasiekiami per fizinį skausmą

Akrobatės keliauja po pasaulį, sulaukia begalės simpatijų, tėvai jomis didžiuojasi, o draugai giriasi pažįstą. Tai jos pasiekė ne stypčiodamos pagal fonogramą, o ilgai ir intensyviai dirbdamos. Posakis “Per kančias į žvaigždes” jų atveju gali būti suprantamas tiesiogiai. Treniruotės po tris – keturias, o kartais net penkias valandas per dieną penkis kartus per savaitę, sukelia fizinį skausmą. “Cirke nėra nieko lengvo”, – tikino J.Riabova.

Mergaitės pritaria – sunkiausia joms ištverti skausmą, nepaisyti jo ir dirbti toliau. Nugaros skausmas paaštrėja padarius kad ir nedidelę, pavyzdžiui, savaitgalio, pertrauką. “Nuolat treniruojantis nugaros beveik neskauda, tačiau, kai pradedi treniruotis po mėnesio atostogų, skausmas tikrai stiprus”, – teigė cirko vadovė.
Noras būti geriausiomis, plojimai po pasirodymų ir kelionės po pasaulį joms atperka skausmą ir skatina tobulėti, tačiau tai ištveria nedaugelis. “Labai daug atėjusių lankyti cirką greitai iš jo išeina, nes jiems būna per sunku”, – kalbėjo mergaitės. Jos pačios to daryti kol kas nežada, tačiau ar toks sportas neturės pasekmių ateityje? “Aš pati 20 metų esu profesionalaus cirko artistė ir, kaip matote, esu gyva, sveika ir nesukrypusi. Svarbiausia viską daryti protingai”, – kalbėjo J.Riabova.

Ateities sieti su cirku neketina

Įgimtas lankstumas ir charakterio savybės nulemia puikius gimnasčių rezultatus, tačiau gyvenimo sieti su cirku jos neplanuoja ir tikina, jog tuo užsiims tik iki mokyklos baigimo. Nors Adelė kalbėjo, jog apie tai, ką norėtų veikti ateityje, dar negalvoja, tačiau ji įsitikinusi, kad profesionale cirko artiste netaps. “Iš cirko nepragyvensi. Be to, aš nenoriu nuolat gyventi vagonėliuose. Noriu turėti nuolatinį darbą bei gyvenamąją vietą”.
Kristina tikino jau tvirtai žinanti, kuo nori būti, ir tai taip pat nėra susiję su cirku. Ją traukia stilistės arba dizainerės specialybė. O Meda šypsojosi, kad cirke dirbs tik tada, jei neras kitokio darbo. Mergaitės sakė labai mėgstančios šokti bei dainuoti, tai gal ateityje kurs grupę? “Kas žino…”, – šypteli talentingosios cirko artistės.

Views All Time
Views All Time
3291
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!