Praėjo daug metų, kai į Šiaulius atkeliavo egzotiškas žaidimas – regbis. Su neįprastos “H” formos vartais, su dar keistesniu žaidimui ovalo formos kamuoliu, su trisdešimt vyrų, besigrumiančių aikštėje. Prieš gerą ketvirtį amžiaus atvyko regbis, ėmė ir pasiliko Šiauliuose, matyt, visiems laikams.

Pirmoji informacija apie regbį išspausdinta Šiaulių miesto laikraštyje “Raudonoji Vėliava” 1973 m. Spalio 5 d. Autorius – F. Paškevičius. Informacijų, straipsnių apie regbį miesto ar respublikos spaudoje buvo rašoma daug.
Susidomėjimą naujuoju žaidimu parodė dviračių ir variklių gamyklos “Vairas” sporto metodininkas V. Žymančius.

Tuo metu gamyklos direktoriumi buvo V. Narijauskas, vyr. buhalteris – V. Petrovas, profsąjungos komiteto pirmininkas – E. Vileikis. Sporto kolektyvui vadovavo V. Motiejūnas. Miesto sporto komiteto pirmininku buvo A. Skarbalius, vėliau – S. Kalvinis.

Mieste pasirodė pirmieji skelbimai, kviečiantys į regbio sekciją. Pradžia buvo kaip niekad sunki.

Kaip prisimena Feliksas Paškevičius “Paskelbtą valandą stadione laukiu atvykstant pirmųjų norinčių treniruotis. Dairausi, niekas neateina, nieko nematyti. Pagaliau pasirodė trise, gerokai pavėlavę, vos ne šimta-kilograminiai, dvimetriniai. Galvoju – pradžia gera. Vizualiai vaikinų duomenys puikūs, vos ne tarptautinio standarto grumtynių žaidėjai.

Pradedame mokytis kamuolio laikymo ir valdymo technikos. Tie trys azartiški perdavinėja kamuolį, bet kažkodėl vienas kitą moko, “taiso” klaidas. Ir vis pirštu, visiems pasaulyje pažystamu rotaciniu judesiu rodo į smilkinį… Kitoje treniruotėje tie trys nepasirodė. Matyt, trečias brolis buvo kvailys!

Po poros savaičių prasidėjo naujas agitacinis – reklaminis “vajus” pėstute per Šiaulius. Šilčiau pasidarė krūtinėje, iš džiaugsmo suspurdėjo širdis, kai vėlyvą spalio pavakarį iš visų pakampių sugūžėjo vaikinai. Tą kartą jų susirinko ir užsiregistravo bent trys dešimtys.

Views All Time
Views All Time
3387
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!