Lietuvoje atgimsta slidinėjimo sportas

woman ski athlet racing with yellow gloves Straipsniai.lt

Vasario 19–20 dienomis Ignalinoje vyko Lietuvos aukštųjų mokyklų slidinėjimo čempionatas. Varžybose dalyvavo net septynių Lietuvos aukštųjų mokyklų sportininkai. Daugiausia sportininkų atsivežė slidinėjimo specializaciją turinčios aukštosios mokyklos – Lietuvos kūno kultūros akademija (15 žmonių) ir Vilniaus pedagoginis universitetas (14 žmonių). Mūsų komandai atstovavo 12 slidininkų. Tarp šių komandų ir vyko pagrindinė kova – kas laimės bendrakomandinę pirmąją vietą. Minimalia taškų persvara laimėjo LKKA – 385 tšk., antri buvo VPU studentai – 378 tšk., o treti – mūsų Universiteto studentai – 272 tšk.

Pirmą dieną gražus oras lepino individualių varžybų dalyvius – 10 km šliuožusius vaikinus ir 5 km turėjusias įveikti merginas. Čia iš 6 medalių net 5 laimėjo LKKA slidininkai, tik vieną medalį „atidavė“ VPU slidininkei J. Kančiauskaitei, laimėjusiai pirmą vietą. Iš mūsiškių geriausiai pasirodė Ekonomikos fakulteto pirmakursė Rima Siaurusevičiūtė, užėmusi 5 vietą. Puikiai pasirodė ir kitos mūsų komandos merginos: medikė Irina Balakina buvo devinta, dešimta – Filologijos fakulteto studentė Kristina Masevičiūtė, jau baigusi studijas Teisės fakultete Asta Eigelytė (18 vieta) bei Jolita Pipiraitė, Jonė Žilinskaitė. Merginų varžybose norą dalyvauti pareiškė net 34 slidininkės. Dvigubai ilgesnėje distancijoje dalyvavo nemažai vyrų – net 37. Čia puikiai pasirodė daug laiko savarankiškai besitreniruojantis MIF III kurso studentas Simonas Narvydas. Jis buvo aštuntas, tačiau pralaimėjo tik Lietuvos slidinėjimo rinktinės nariams. Dešimtas buvo TF I kurso studentas Viktoras Adomaitis. Puikiai pasirodė ir kiti vaikinai – V. Urbonas, A. Ražauskas, P. Sriubiškis.

Įdomiai vyko tiek vyrų, tiek moterų estafečių lenktynės. Net trys aukštosios mokyklos – LKKA, VPU ir VU – parengė po 2 merginų komandas. Nors ir turėdamos lyderę, VPU studentės tebuvo antros, o laimėjo LKKA studentės. Mūsiškės I. Balakina, K. Masevičiūtė ir R. Siaurusevičiūtė pasipuošė bronzos medaliais.

Straipsniai 1 reklama

Įtempta kova dėl medalių vyko vaikinų estafečių lenktynėse. Čia net tris komandas parengę VPU studentai buvo ypač stiprūs, jie ir laimėjo. Antri buvo LKKA, treti – antros VPU komandos vaikinai. Visai nedaug pralaimėję mūsų studentai buvo ketvirti, tai V. Adomaitis, S. Narvydas ir jau baigęs Ekonomikos fakulteto magistrantūros studijas M. Rindzevičius. Vyrų estafetės varžybose dalyvavo net 9 komandos.

Šiais metais įstojus mokytis net keletui slidininkų, ypač sustiprėjo Lietuvos karo akademijos komanda. Gausiai dalyvavo Kauno technologijos universiteto sportininkai. Tikėtina, kad slidinėjimas Lietuvoje ne tik neišnyks, bet ir pamažu atgyja.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *