Oficialiai, fitnesas atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose prieš 30 metų, tačiau pirmos fitneso programos susiformavo antrojo pasaulinio karo metais. Kad neprarasti laiko, amerikiečių kareiviai treniravosi neskubėdami, stiprino pilvo preso raumenis, darė prisitraukimus … . Paskui, tie paprasti pratimai tapo klasika ir su laiku tuos pratimus patobulino fitneso profesionalai.

Dvidešimto amžiaus, antrajame pusamžyje fizinio pajėgumo testai skirtingose gyventojų grupėse išryškino daugybę amerikiečių sveikatos problemų. Ir tuos problemos didėjo tolygiai gerėjant gyvenimo sąlygoms. Žmonės ateidavo po darbo, įsijungdavo televizorių, gėrė alų … . Ir jeigu didžiuosiuose miestuose būdavo kokia nors alternatyva tokiam gyvenimui, tai provincijoje reikalai buvo kur kas prastesni. Ir tada Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo sukurta fitneso sąjunga, į kurią įėjo 20 labiausiai autoritetą turinčių profesionalų fitneso srityje, ir dar politikai iš įvairių valstijų. Svarbiausias šios sąjungos uždavinys buvo fitneso populiarizavimas.

Todėl, jeigu prieš 10 metų JAV buvo 4 mil. žmonių, užsiiminėjančių fitnesu, tai dabar, tiktai fitneso-klubų narių – 16,5 mil. žmonių. Ir šis skaičius nenustoja didėti.

Lietuvoje, fitnesas atsirado palyginti neseniai, prieš 10 metų. Iki šio momento mūsų gyventojai pamiršo, kaip reikia save prižiūrėti. Ir reikėjo pradėti iš pradžių aiškinti žodžio “fitnesas” reikšmę, fitnes-programų privalumus ir mokyti žmones teisingai sportuoti.

Lietuvos fitneso industrija auga tokiais dideliais tempais, kad dabar mūsų specialistų lygis ir žmonių išsilavinimo lygis užsiiminėjančių fitnes klubuose – labai didelis, ką patvirtina kasmetinės konvencijos. Mes didžiuojamės tuo, kad kasdien sveiko gyvenimo būdo gerbėjų skaičius auga ir tame yra nemažas fitnes klubų pasiekimas.

Views All Time
Views All Time
4645
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!