Vilniaus apygardos teismas antradienį paskelbė nuosprendį žemės sklypų pasisavinimo byloje.

Joje kalėti nuteisti buvęs sostinės Žemėtvarkos skyriaus viršininkas Stanislovas Žvirblis ir jo pavaduotojas Germanas Stagys.

Kartu su jais kaltinamųjų suole buvo atsidūręs ir buvęs Vilniaus miesto meras bei buvęs Vilniaus apskrities viršininkas Alis Vidūnas. Pastarajam byla dėl tarnybos pareigų neatlikimo nutraukta suėjus senaties terminui.

G.Stagys nuteistas kalėti 4 metams ir 9 mėnesiams, pritaikius amnestiją, bausmė jam sumažinta penktadaliu. Jam buvo pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo.

S.Žvirblis šioje byloje nuteistas 9 mėnesiams laisvės atėmimo. Dėl amnestijos bausmė jam sumažinta per pusę. Buvęs žemėtvarkos skyriaus viršininkas buvo kaltinamas neatlikęs tarnybos pareigų – neužtikrino, kad pavaldinys G.Stagys neatliktų neteisėtų veiksmų.

S.Žvirblis yra nuteistas kalėti ir dar vienoje machinacijų su žemės sklypais byloje. Šioje byloje nuosprendis jau yra įsiteisėjęs ir nuteistasis jau atlieka nuosprendžiu skirtą laisvės atėmimo bausmę.

Machinacijos bendrininkas vilnietis Vikontas Jasevičius nuteistas 4 metams ir 9 mėnesiams, remiantis amnestija, bausmė jam sumažinta penktadaliu.

Jo gyvenimo draugė Jolanta Butėnaitė nuteista 4 metams ir 3 mėnesiams. Remiantis amnestija, moteris nuo bausmės atleista visiškai.

Valstybei iš V.Jasevičiaus ir J.Butėnaitės konfiskavo 480 tūkstančių 240 litų. Už tokią sumą jie buvo neteisėtai įgyję 12 žemės sklypų. Kadangi šie sklypai yra parduoti, remdamasis įstatymu, teismas konfiskavo tų sklypų vertę sudarančią pinigų sumą.

Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad 1997-1999 metais G.Stagys, klastodamas dokumentus, J.Butėnaitei ir V.Jasevičiui padėjo atgauti neva V.Jasevičiaus giminaičiams priklausiusią žemę Vilniuje ir Vilniaus rajone.

Sprendimus dėl nekilnojamojo turto nuosavybės atkūrimo pasirašė tuometinis apskrities viršininkas A.Vidūnas. Jam šioje byloje buvo pareikštas įtarimas dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Šiemet gruodžio 6 dieną suėjo 5 senaties terminas, kuris taikomas tokiam nusikaltimui. Suėjus šiam terminui, gruodžio 13 dieną A.Vidūnui bylą teismas nutraukė.

Views All Time
Views All Time
1066
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!