|

Nuteisti žemę Visoriuose nusavinti bandę žemgrobiai

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros pastangomis nuteisti žemę prestižiniame Vilniaus rajone bandę nusavinti asmenys.

Bausmės sulaukė 45 metų vilnietis nusikalstamos grupės organizatorius A.S., 29 metų fiktyvios bendrovės direktorius M.Ž., 56 metų V.B. ir 33 metų jos dukra A.B. bei 30-metis Vilniaus rajono gyventojas K.T. Minėti asmenys buvo kaltinami sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

Apkaltinamuoju nuosprendžiu pasibaigusioje baudžiamojoje byloje prokurorai nustatė, kad 2006 m. gegužę veikdami organizuotoje grupėje bei klastodami dokumentus kaltinamieji apgaule fiktyviai įsigytos ir vadovaujamos įmonės vardu įgijo svetimą didelės vertės turtą – 0,2 ha žemės sklypą Vilniuje, Visoriuose.

Straipsniai 1 reklama

Vėliau sutvarkę fiktyvius dokumentus notarų biure, jie VĮ „Registrų centrui“ pateikė fiktyvius dokumentus bei už daugiau kaip 1 mln. litų pasikėsino šį žemės sklypą parduoti kitiems asmenims. Nieko neįtardami minėto žemės sklypo pirkėjai 2006 m. liepą pervedė avansinę įmoką – daugiau kaip 108 tūkst. litų. Kol pirkėjai suprato esą apgauti, kaltinamieji spėjo per įvairiose Vilniaus vietose esančius bankomatus išgryninti beveik 50 tūkst. litų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo tarnybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrius.

Šioje baudžiamojoje byloje teismas iš dalies patenkino nukentėjusiųjų civilinius ieškinius ir priteisė iš nuteistųjų beveik 50 tūkst. litų turtinei ir 20 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas nusikalstamos grupės narius pripažino kaltais ir nuteisė grupės organizatorių A.S. trejų metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme, atliekant ją pataisos namuose. Tokia pat bausmė skirta ir fiktyvios bendrovės direktoriui M.Ž. Grupuotės narėms V.B. ir A.B. teismas skyrė vienus metus ir tris mėnesius kalėti pataisos namuose. Penktasis nusikalstamoje veikoje dalyvavęs asmuo atsipirko 5 tūkst. litų bauda.

Pirmosios instancijos priimtas apkaltinamasis nuosprendis netenkino nei prokurorų, nei nuteistųjų ir šiuo metu yra apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

Similar Posts

One Comment

  1. Ir labai gerai, kad tokie pazeidejai yra baudziami grieztai atlyginti moraline zala ir netgi laisves atemimu, nes tie, kas perka ir investuoja i zemes sklypus, tikrai neturi nukenteti. Saunu, kad sklypo pirkejai greitai susivoke esa apgauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *