Vilniaus savivaldybės Taryba yra priėmusi sprendimą naujus sklypus sostinės centre formuoti ne didesnius kaip 4 arai.

Tačiau “Vakaro žinias” yra pasiekę žemės neatgaunančių vilniečių skundai, jog, tarkime, K.Donelaičio g. 8a sklypo savininkui papildomai parduotas greta prisišliejęs naujas žemės gabalas, didesnis nei 7 arai.

J.Basanavičiaus ir Švitrigailos gatvių sankirtoje prie turimo kur kas mažesnio rėžio parduota papildomai net 10 arų. Visa tai – be aukciono ir net ne už rinkos kainą. Abu papildomi sklypai buvo parduoti tą pačią dieną – 2002 m. gruodžio 31-ąją.

Vilniaus apskrities viršininko pavaduotojas Zbignevas Balcevičius “Vakaro žinioms” aiškino, jog ir vienu, ir kitu atveju papildomas plotas prie jau suformuotų sklypų buvo priskirtas teritorijoje atlikus detalųjį planavimą. Detaliuosius planus rengė Savivaldybės Miesto plėtros departamentas, kiek kitaip perplanavęs aplinkinę teritoriją.

Po perplanavimo prasidėjo abiejų už Vilniaus žemes atsakingų institucijų susirašinėjimas. Apskritis siūlė J.Basanavičiaus ir Švitrigailos gatvių sankirtoje formuoti naują maždaug 10 arų sklypą. Tuo tarpu iš Savivaldybės Miesto plėtros departamento buvo gautas raštas, jog papildomas plotas prie jau turimo sklypo priskirtas remiantis istoriniais prieškario planais, be to, minėtasis rėžis, kaip savarankiškas sklypas, vis tiek negalėtų “funkcionuoti savarankiškai”. Panaši situacija buvusi ir dėl papildomo žemės ploto K.Donelaičio g. 8a.

“Aš vienas šiuo atveju nieko negalėjau nuspręsti”, – aiškino apskrities vadovybėje žemės reikalus kuruojantis Z.Balcevičius. Jo teigimu, dabartinė tvarka, kai Vilniaus žemės reikalų Savivaldybė negali tvarkyti be apskrities, o apskritis – be Savivaldybės, turi pranašumų. “Mes vieni kitus kontroliuojame ir vieni be kitų nieko negalime”, – sakė Z.Balcevičius.

Views All Time
Views All Time
1689
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!