Kauno rajono apylinkės teismas atmetė parlamentaro Vytauto Landsbergio ieškinį, kuriuo jis bandė prisiteisti prieš karą jo motinos įsigytą nekilnojamąjį turtą – gyvenamąjį namą bei tvartą.
1996 metais V.Landsbergis Kauno rajone, Gaižėnėlių kaime, atsiėmė motinos žemę, ant kurios yra ten gyvenančios Reginos Dargužienės namas ir tvartas.

R.Dargužienės teigimu, V.Landsbergio motinai leidus, jos tėvai minėtoje žemėje apsigyveno dar prieš Antrąjį pasaulinį karą.

Politiko motina Ona Jablonskytė – Landsbergienė 1939 metais priėmė Reginos Dargužienės tėvus Antaną ir Budrius gyventi ir prižiūrėti jos ūkį Gaižėnėlių kaime. Po karo ši šeima liko ten gyventi ir sovietmečiu tapo O.Jablonskytės – Landsbergienės namų savininkais.

Tuo tarpu Seimo nario įsitikinimu, R.Dargužienė po savo motinos Marijonos Budrienės mirties namą ir tvartą kaip savo nuosavybę įteisino neteisėtai, nes pastatai stovi ant jo paveldėtos 9,5 ha žemės.

Vėliau V.Landsbergis žemę pardavė savo sesers sūnui Konstantinui Algimantui Karazijai, kuris dabar gyvena Australijoje.

Teismas panaikino Kauno apskrities viršininko administracijos sprendimus dėl 24 arų, kur yra R.Dargužienės pastatai, nuosavybės teisių atstatymo V.Landsbergiui ir K.A.Karazijos įsigytą nuosavybės teisę į šį plotą. Teismo sprendimu, politikas savo giminaičiui turės grąžinti 9,5 tūkst. už litų.

Taip pat teismas patenkino R.Dargužienės priešieškinį, kuriame ji prašė pripažinti negaliojančiais sprendimą dėl V.Landsbergio nuosavybės teisių atkūrimo į žemę po ginčytinais pastatais bei šios žemės pirkimo-pardavimo sutartį.

Byla buvo nagrinėjama nuo 2001 metų ir užtruko, nes nepavyko įteikti šaukimo Australijoje gyvenančiam K.A.Karazijai. Vėliau jis sutiko, kad byla būtų nagrinėjama jam nedalyvaujant.

V.Landsbergis teismo posėdžiuose nedalyvavo nė karto.

Ankstesniuose teismo posėdžiuose V.Landsbergio advokatas Nerijus Katilius yra sakęs, kad jo klientas yra “pasirengęs padovanoti pastatus R.Dargužienei ir tik norįs, jog teismas išspręstų nuosavybės klausimą”.

Tuo tarpu R.Dargužienė teigė, kad politikas negali jai dovanoti to, kas jai ir taip teisėtai priklauso ir “jei jis nori baigti šią bylą, tegul ją tiesiog nutraukia”.

Teismo nuosprendis gali būti apskųstas per 20 dienų.

Views All Time
Views All Time
415
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!