Tas Beprotiškas, Beprotiškas, Beprotiškas Pasaulis (1 dalis)

Tas Beprotiškas, Beprotiškas, Beprotiškas Pasaulis (3 dalis)

Dar sovietų laikas, prieš metų dvidešimt, vaikystėje žiūrėjau filmą “Tas Beprotiškas, Beprotiškas, Beprotiškas Pasaulis. Bilietai į kiną buvo pigus, 80 kapeikų kainavo. Filmas buvo geras, o juos ilgai rodydavo, todėl ir žiūrėjau ši filmą kelis kartus iš eilės. Gerus filmus tada rodė, pilnos salės žiūrovų buvo. Vėliau atėjus nepriklausomybei pradėjo rodyti komercinį kiną. Į visokius „Amerikietiškus pyragus“ ateidavo nedaug žmonių. Ir sumanė tada Biržuose nugriauti mano vaikystės kino teatrą „Širvėna“. Susprogdino vandentiekio bokštą, antrąjį bokštą užvertę tiesiai ant kino teatro ir sulygino vėliau pastatą su žeme. Ech globalizacija… Dabar ten prekybos centras „IKI Širvėna“. Nemėgstu dėl to šitų parduotuvių. Praėjo dvidešimt metų, apsidairiau ir matau, kad mes jau ilgą laiką gyvename beprotiškame pasaulyje. Ir tas pasaulis vis beprotiškėja.

Papasakosiu savo draugams, kurie jau ilgą laiką gyvena užsienyje, kas čia tokio beprotiško mūsų Lietuvoje. Tikriausiai, dalis iš jūsų manote, kad užtenka tik paskaityti antraštes komerciškai-bulvariniuose tinklalapiuose ir jums jau viskas aišku? Šiame straipsnyje didelė dalis informacijos bus tik antraštės. Ar skaityti straipsnius, ar vaizdas jums jau aiškus – spręskite patys. Straipsnis humoristiškai-pesimistiškas. Turėkite truputi kantrybės. Taigi, kas tokio beprotiško per metus įvyko Lietuvoje?

Ar „Kiaulės“ Lietuvoje jau paėmė valdžią?

Ir nesuprasi ar „kiaulės“ Lietuvoje jau paėmė valdžią, ar dar tik ruošiasi? Pasaulis tikrai beprotiškas. Skaitėte Džordžo Orvelo satyrą „Gyvulių ūkis”?

Džordžo Orvelo satyra „Gyvulių ūkis” skirta išjuokti bet kokį totalitarinį režimą. Orvelas šaiposi. Išjuokia idėjas, visuomenę ir vadovus. Vien tai rodo, kad Dž. Orvelas yra prieš bet kokį totalitarizmą. Vaizduodamas vadovaujančius – kiaulėmis, autorius pasako savo nuomonę apie valdžią, kuri absurdiškas idėjas bando paversti tikrove. Ironiškas ir pačio sumanymo – gyvulių sukilimo atsiradimas. Tai seno kuilio sapnas, kurį visi priima kaip idealą. Ne viską galima pritaikyti tikrovėje, kas genialu sapne. To nesuprantanti visuomenė satyroje – tai avių, vištų, asilų, arklių ir kitų gyvulių banda. Taip Dž. Orvelas išjuokia ir totalitarinio režimo valdžią (kiaulišką), ir jai aklai paklūstančią visuomenę – gyvulių bandą. Juokingai atrodo gyvulių himno dainavimas po tris, keturis ir daugiau kartų ir Dobilo šūkiai: „Dirbsiu dar atkakliau” ir „Draugas Napoleonas visada teisus”. Autorius pajuokia visuomenės patiklumą pažadais, stulpelių virtinėmis ir pasyvų susitaikymą, nemąstymą. Visiškas gyvulių naivumas ir kvailas bailumas atsiskleidžia per egzekuciją. Napoleono išauginti šunys nužudo ryšiais su Snieguoliu prisipažinusius paršus. Napoleonui paklausus atsiranda vištų, žąsų, avių ir kitų „Gyvulių ūkio” gyventojų, kurie prisipažįsta bet kokius nusikaltimus ir gauna už tai mirties bausmę. Autorius parodo valdžią, kuri savo autoritetui sustiprinti naudoja mirtį ir baimę varančią jėgą, kuri priverstų visuomenę gyventi pagal įstatymus. Kiaulių valdžia palaiko save šunų jėga. Visi gyvuliai buvo priblokšti, kai kiaulės pradėjo vaikščioti dviem kojom, gerti alų ir viskį. Gyvuliai viską priima nesipriešindami. Visi vadovaujasi Dobilo šūkiu: „Napoleonas visada teisus”. Dž. Orvelas parodo valdžios transformaciją nuo sukilimo vadovų iki tironų. Parodo, kad bet kokia valdžia siekia sukurti kuo daugiau sau laisvės ir patogumų. Kiaulių degradavimu išjuokia totalitarinį režimą, kuris skirtas tik valdžios gerovei, nors ir pridengtas skambiais liaudies šūkiais.

Valdžia dirba žmonėms?

Kauno taryba nusprendė, kad už šiukšles gyventojai turi mokėti pagal būsto plotą. Neatsiliko ir Klaipėda. Sumokėti litai už šiukšlių išvežimą nebus grąžinti. Rūšiuoti atliekų – neverta. Atliekų rūšiavimas sužlugdytas, Lietuva virsta antruoju Neapoliu. Klaipėdos paplūdimiuose: dvokas ir šiukšlės. Rokiškio rajone dar yra išlikusių gatvių pavadinimų rusų kalba. Kauno klerkai į komandiruotes užsienyje įprato važinėti ne po vieną, o būreliais. Komisarai ir prokurorai apkaltinti pagalba kontrabandininkams. Aplinkos ministras apie STT dėmesį miškininkams nieko nežinojo.

Lietuvoje įteisintas mokestis „už orą“. „Už ką?“ – retoriškai klausiama peticijoje, kurią jau pasirašė maždaug 35 tūkst. žmonių. Šimtai tūkstančių asmenų neįtraukti į sveikatos draudimą. Mokesčių inspektoriai – sukčių parankiniai. Ekonomistas Raimundas Kuodis sako, kad visus mokesčius moka tik „apkiautėliai“. „Sodra“ aukcione parduoda senelių namus. Surinkta 90 tūkst. parašų prieš valdančiųjų ketinimus ilginti pensijos amžių.

Naktinis A.Kubiliaus Vyriausybės įstatymų priėmimas patyrė visišką fiasko. Pasitikėjimas Seimu krenta toliau. Nepasitenkinimas kyla ir ten, kur pramoniniu būdu auginama itin daug kiaulių

Prezidentė kritikuoja buvusios valdžios sprendimą atsisakyti šauktinių. „Šauktiniai“ bėga iš Lietuvos. Per 2009 m. sausio – lapkričio mėnesius šalį paliko 20 tūkst. žmonių. 15 proc. Lietuvos gyventojų ketina vykti dirbti į kitas šalis.

Vyriausybė skaičiuoja, kad nuo balandžio pradėjus reguliuoti vaistų antkainius, nekompensuojamieji vaistai laipsniškai atpigs apie 15–20 proc. Vaistų brangimas gąsdina pensininkę Genovaitę Savickienę.

D.Grybauskaitė privertė B.Obamą parašyti kvietimą A.Kubiliui. Lenkija pasipiktino, kad Lietuva neleidžia pavardžių rašyti lenkiškai. Niekaip neapsisprendžia –  Gegužės 9-oji: ar vykti Lietuvai į Maskvą?

Energetinė nepriklausomybė

Lietuvos energetikai sako, kad energetinės laisvės gali tekti laukti dar dešimtmetį. Šiemet gerokai šoktelėjus elektros kainoms, asmeninius buities prietaisus turintys kaliniai privalės susimokėti už elektrą. KTU profesoriai sako, kad „Kauno energija“ nesako tiesos. Alternatyvios energetikos ekspertas Augustinas Markevičius teigia, kad energija beveik nemokama ir jau dabar galima naudoti bekurius generatorius ir variklius. „Gazprom“ iš Lietuvos reikalauja 342 mln. litų.

Lietuviai apsukrus žmonės

Šalies ekonomika

Prekyba dėvėtais drabužiais smuko kone perpus. Atsiradus skrydžių, neliko keleivių. Vilniečius maitina ir Baltarusija. Genų inžinierių kūriniai ieško kelio ir prie lietuvių stalo. Dėl maisto stygiaus kyla kainos. JAV dienraštis rašo, kad Lietuva – skurstanti, badaujanti ir praradusi viltį.

Ūkio ministerija pabrėžia, kad Lietuvoje recesijos trukmė, palyginti su kaimynėmis Latvija ir Estija, – trumpiausia. Greitojo kredito laiku grąžinti nesugeba kas penktas. R. Šarkino tikinimu, žmonės dar turi pinigų. Ūkio ministerija tikisi spartaus investicijų augimo.

Vyriausybė pateikė neigiamą išvadą dėl dviejų Seimo narių siūlymų Lietuvoje įvesti progresinius mokesčius. Vyriausybė siūlo paspartinti žemės paėmimą visuomenės reikmėms. Siūlo apmokestinti USB raktus ir atminties korteles. Visos nėščios moterys yra kaltos, kad jos nėščios. Dėl netenkinančios žemės kainos nori siūlyti bylinėtis. Vyriausybė prašoma pasiaiškinti dėl chaoso su pajamų deklaracijomis.

Sostinės biudžeto skylėms lopyti pinigų, pasirodo, nereikia. Klesti korupcija ir lėšų švaistymas Vilniaus miesto savivaldybėje. Ekspertai teigia, kad tikslinga parduoti Vilniaus savivaldybės pastatą. Vilniaus moksleiviai žais savivaldybės politikus. Kauno valdžia nusigręžė nuo žmonių su negalia. Kauno miesto savivaldybė rengiasi imti paskolą.

Zenonas Jurgelevičius žino kelią, kuris padėtų nutolti nuo susidariusios padėties.

Liberalai ir “otkatas”

Liberalai sumanė monopolizuoti valstybės kelių priežiūrą ir be jokių investicijų atiduoti ją „draugiškai“ privačiai įmonei. Kiekvienam liberalui savas „Rubikonas“. Juk taip norisi „otkato“. Liberalų sąjūdis teigia pasitrauksiąs iš koalicijos Vilniaus savivaldybės taryboje, jei šilumos ūkis dar 20 metų bus perduotas į monopolininko rankas. Lietuvoje verslą kurti yra lengva, kaip niekada iki šiol, o darbuotojams darbo sąlygos yra kur kas geresnės nei, pavyzdžiui, JAV, sako „GetJar“ vadovas.

Spalį minimalų atlyginimą gavo 19,6 proc. dirbančiųjų. Metų pabaigoje gali būti 350 tūkst. Bedarbių. Vyriausybė ketina teikti Darbo kodekso pataisas, numatančias galimybę darbuotoją atleisti be išankstinio įspėjimo. Esame skolingi po 5,7 tūkst. litų. Banko ekonomistai blogina nedarbo prognozę, bet mato ekonomikos augimą. Banko laiškas klientui kainuos 100 litų.

Nepriklausomas statistikos ekspertas Vladimiras Trukšinas beveik įsiaiškino, kad iš Lietuvos „dingo“ 3 mlrd. litų. Pinigų plovimo sumos netgi Šveicarijoje pasiekė rekordines aukštumas. Įtartinai „plaunami“ 2 mlrd. eurų.

Statistika

Lietuva visur pirmauja:

Lietuviai

Ir dar…

Įdomu

Blogai, kad:

Gerai, kad:

Mitingai ir protesto akcijos

2009 03 16

Organizuotas mitingas virto Seimo šturmu.

Profesinių sąjungų kvietimas į prie Seimo rengiamą protesto akciją neliko be atsako. Daugybė valdžios veiksmais ir situacija šalyje nusivylusių žmonių susirinko prie Seimo rūmų ir tvirtino esą pasiruošę bet kam. Policijos paskaičiavimais, lygiai vidurdienį prie Seimo jau buvo susirinkę apie 7 tūkst. mitinguotojų. Profesinių sąjungų organizuota visuotinė protesto akcija virto riaušėmis. Agresyviai nusiteikusią riaušininkų minią specialiai paruoštiems pareigūnams pavyko išskirstyti, nors pavienių ketinimų tęsti Seimo šturmą dar yra. Policijos generalinio komisaro Vizgirdo Telyčėno teigimu, sulaikyta 80 protestuotojų, apie 20 žmonių buvo sužeisti

2009 03 10

Vilniuje prie Seimo rūmų mitingavo aukštojo mokslo reformos kritikai, reikalavę vykdomos reformos stabdymo bei švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus atsistatydinimo. Laukta, kad mitinge dalyvaus apie 7 tūkst. žmonių iš visos Lietuvos, tad tam ruoštasi iš anksto.

2009 03 18

Į partijos “Frontas” rengiamą mitingą trečiadienį prie Vilniaus miesto savivaldybės pastato susirinko apie 200, daugiausia pagyvenusių, žmonių. “Frontininkai” tikino, kad jei nebus atsižvelgta į reikalavimus, sostinėje bus verčiama valdžia. Mitingo rengėjų nepasitenkinimo akiratyje – šilumą vilniečiams tiekianti Prancūzijos bendrovė “Dalkia” bei valdžios nuolaidžiavimas “Rubicon group” kontroliuojamoms įmonėms. 13 val. prie Vilniaus savivaldybės susirinkę mitinguotojai buvo pasitikti dainomis – ant didžiulės scenos vyko Ovidijaus Vyšniausko koncertas. Plakatais su užrašais “Grąžinkime žemę savininkams”, “Naikinti sutartį su “Dalkia”, “Monopolistai – parazitai”, “Rubikonas – atliekų mafija”, iškeltomis vėliavomis, daugiausia “frontininkų”, protestuojantieji ragino Vilniaus valdžią atsitokėti ir daryti tvarką sostinėje. Vienas pagrindinių reikalavimų – nedelsiant nutraukti sutartį su “Vilniaus šilumos tinklų” nuomininke Prancūzijos kompanija “Dalkia”. Pastaroji per 15 nuomos sutarties galiojimo metų planavo investuoti 564 mln. litų. Mitingą saugojo gana gausios policijos pajėgos. Frontininkų teigimu, Vilniaus miesto valdžia nuolaidžiauja “Rubicon group” kontroliuojamoms įmonėms, išnuomodama žemės sklypus, pirkdama paslaugas. “Abonentinė” valdžia esą sukūrė galingą pinigų iš sostinės gyventojų pumpavimo į privačias rankas mašiną, kuri apvaginėja gyventojus. Po mitingo „Frontas“ sostinės vadovams įteikė rezoliuciją su šiais reikalavimais: nedelsiant sustabdyti visus darbus, susijusius su atliekų deginimo krosnies statyba Gariūnuose; nedelsiant nutraukti neteisėtą, korupcinę sutartį tarp Vilniaus m. savivaldybės ir „Siemens“ arenos; per vieną mėnesį nutraukti sutartį su „Rubikono“ tarpininkais, tiekiančiais šilumos energiją mokykloms, vaikų darželiams ir poliklinikoms.

2009 12 10

Gruodžio 10 dieną, Seimui tvirtinant 2010 metų biudžetą, į Vilniaus gatves šiemet antrą kartą išėjo Lietuvos pensininkai, mitinguojantys prieš valdžios vykdomą politiką ir priimtą įstatymą dėl pensijų mažinimo. Nepatenkintų pensininkų susirinko kiek daugiau nei 2 tūkst., tarp kurių buvo 38 Šakių rajono atstovai.

2010 02 27

2010 m. vasario 27 d. Visagine, miesto aikštėje, įvyko mitingas „Reikalauju oraus gyvenimo sąlygų”, kurį organizavo Visagino profesinių sąjungų susivienijimo taryba. Kaip ir buvo prognozuojama, į mitingą Visagine susirinko apie 3000 žmonių. Nors Visagino gyventojai kėlė skaudžias ir opias problemas, tačiau mitingo metu jie laikėsi įstatymų ir nepažeidinėjo viešosios tvarkos.

2010 03 31

Kažkokiems lietuviams jau nebepatinka sąvoka „Lietuva – lietuviams“, todėl Vilniaus centre netoli Prezidentūros grupelė žmonių viešai demonstravo plakatus, kuriuose, jų teigimu, matomi senoviniai lietuvių ženklai, primenantys svastikas.

2010 10 10

Šių metų spalio 10 d. Mažeikiuose vyko mitingas dėl daniško kapitalo „mėšliško požiūrio į Lietuvos gyventojus ir gamtą“. Šį mitingą inicijavo Mažeikių rajono Bugenių bendruomenės atstovai ir prisidėjo Radviliškio raj. Šiaulėnų miestelio iniciatyvinės grupės nariai (vieni iš LVLS Žaliosios frakcijos steigėjų).

2010 03 06

Kovo 6 dieną Kaune, Vienybės aikštėje, vyko pilietinis mitingas, skirtas atkreipti valdžios ir visuomenės dėmesį į pedofilijos skandalo užkulisius, bei kitas mūsų krašto problemas – korupciją ir teisinį nihilizmą, socialinį neteisingumą, vertybių krizę. Mitinge dalyvavo apie penki šimtai žmonių – kauniečių ir iš kitų šalies vietovių. Pagrindiniai šio mitingo organizatoriai – Drąsiaus Kedžio artimieji. Atvyko ir aktyviai dalyvavo kelių pilietinių judėjimų aktyvistai.

2010 03 11

Demokratijai – taip, oligarchijai ir diktatūrai – ne“. Tokiu šūkiu minėti Kovo 11-ąją Vilniuje, ant Tauro kalno kvietė Kęstučio Čilinsko vadovaujamas Jungtinis demokratinis judėjimas (JDJ) su Nacionaliniu pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimu. Tuo metu, kai prie Seimo kilo Baltijos valstybių vėliavos, o Katedros link žygiavo kariuomenės paradas, ant Tauro kalno Nepriklausomybę šventė apie 500 daugiausia vyresnio amžiaus žmonių.

2010 03 21

Sekmadienį sostinės Europos aikštėje vyko protesto mitingas, kuriame buvo pasisakoma prieš pensijų mažinimą, pensinio amžiaus ilginimą, komunalinių paslaugų kainų didinimą. Mitingą organizavo partijos Tvarka ir teisingumas, Socialistinis liaudies frontas.

2010 03 25

Ketvirtadienį po pietų prie Vilniaus miesto savivaldybės susirinko per tūkstantį daugiausia lenkiškai kalbančių žmonių. Tai – opozicinės Lietuvos lenkų rinkimų akcijos sušauktas mitingas.

Bene visos pasakytos kalbos buvo lenkų kalba. Tik mitingo pradžioje vienas organizatorių per mikrofoną lietuviškai paaiškino, kad bus protestuojama prieš lenkiškų mokyklų reorganizavimą („praktiškai jų uždarymą“), kuris esą vyksta be visuomenės pritarimo

2010 03 29

Neformaliu Lietuvos piliečių ir šeimų judėjimu pasivadinę visuomenininkai pirmadienį protesto akcijoje prie Vilniaus savivaldybės ragino sostinės valdžią atšaukti leidimą gegužę planuojamoms seksualinių mažumų eitynėms.

Į akciją atėjo keliasdešimt žmonių, tarp jų – Seimo narys Petras Gražulis, Kauno vicemeras, partijos „Jaunoji Lietuva“ vadovas Stanislovas Buškevičius, radikalumu garsėjantis veikėjas Mindaugas Murza, Tautinės partijos „Lietuvos kelias“ pirmininkė Lilijana Astra, monsinjoras Alfonsas Svarinskas, Lietuvos laisvės sąjungos lyderis Vytautas Šustauskas. Mitingas prieš gėjų eitynes – organizatorės požiūris.

Ateities prognozės

Valstybės skola 2060 m. gali siekti 545,9 proc.

Kai kas tiki, kad artėja pasaulio pabaiga.

Tas Beprotiškas, Beprotiškas, Beprotiškas Pasaulis (1 dalis)

Tas Beprotiškas, Beprotiškas, Beprotiškas Pasaulis (3 dalis)

Views All Time
Views All Time
3624
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!