Antradienį ryte prasidėsiančiame apkaltos prezidentui Rolandui Paksui proceso posėdyje ketinama baigti kaltintojų ir gynėjų ginčus, išklausyti prezidento baigiamojo žodžio ir surengti balsavimą dėl jo nušalinimo. Iki 22 valandos pirmadienį užtrukusiame posėdyje Seimas spėjo išklausyti penkių kaltintojų ir trijų iš šešių prezidento advokatų pasisakymų.

Užsitęsus posėdžiui, jam pirmininkavęs Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Vytautas Greičius pasiūlė antradieniui atidėti prezidento baigiamąjį žodį ir balsavimą dėl jo nušalinimo. “Rytoj pereitume prie gynėjų replikų, galbūt – prezidento kalbos ir balsavimo”, – pasiūlė V.Greičius.

“Aš manau, jog šiandien galėtume užbaigti bent dalį neatidėliotinų darbų – išklausyti advokatų kalbų, o rytoj surengti balsavimą”, – pritarė Seimo pirmininko pavaduotojas Česlovas Juršėnas.

Prezidentą ginantis advokatas Gediminas Baublys pranešė, jog prezidentas sutinka atvykti į Seimą tarti baigiamąjį žodį bei prašo Seimą nurodyti laiką, kada jis tai gali padaryti.

Prezidentui yra pateikti trys kaltinimai dėl šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo ir priesaikos sulaužymo.

KT yra patvirtinęs, jog prezidentas savo veiksmais šiurkščiai pažeidė Konstituciją, kai neteisėtai išimties tvarka suteikė pilietybę savo dosniausiam rėmėjui Jurijui Borisovui, leido pastarajam suprasti, jog jo pokalbių klausosi specialiosios tarnybos, bei darė poveikį UAB “Žemaitijos keliai” vadovams ir akcininkams dėl akcijų perleidimo prezidentui artimiems asmenims.

Jeigu nors vienam kaltinimui slaptu balsavimu pritars ne mažiau kaip 85 parlamentarai, prezidentas bus nušalintas nuo pareigų. Jis taip pat turi teisę atsistatydinti iki balsavimo pradžios.

Views All Time
Views All Time
199
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!