Prezidentas Rolandas Paksas atsiribojo nuo “visų dabar skleidžiamų interpretacijų”, esą jis gali būti įtakojamas nusikaltėlių ir kaip nors įsipareigojęs neaiškiems finansiniams rėmėjams. “Atsakingai pareiškiu, kad nesu pasirašęs jokių sutarčių, kurios kenktų ar pažeistų valstybės interesus ar įstatymus”, – pareiškė R.Paksas per kreipimąsi į gyventojus.

Kreipimąsi transliavo šalies televizijos kanalai pirmadienio vakarą, netrukus po to, kai Seimas sudarė specialią komisiją galimoms grėsmėms nacionaliniam saugumui ištirti.

Parlamentinės komisija suformuota paviešinus Valstybės saugumo departamento pažymą ir pokalbių telefonu įrašus, leidžiančius manyti, kad artimiausia prezidento aplinka galėjo palaikyti ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis Lietuvoje ir Rusijoje ir galbūt buvo jų įtakojama.

Prezidentas sveikino tokios komisijos sudarymą. “Aš džiaugiuosi, kad šiandien Seime sudaryta komisija, kuri, tikiuosi, objektyviai ir sąžiningai ištirs paviešintas versijas. Žmonės turi žinoti, kas iš tiesų dedasi šalyje”, – sakė R.Paksas.

Jis drauge užtikrino, kad savo veikla nėra pažeidęs nei Konstitucijos, nei įstatymų ir yra “saistomas tik Lietuvos žmonėms duotos priesaikos”.

“Negaliu prisiimti atsakomybės už visas Lietuvos saugumo departamento pasiklausytuose telefono pokalbiuose išsakytas trečiųjų asmenų mintis”, – sakė R.Paksas. Jis teigė neleisiąs, kad įtarimo šešėlis kristų ant Prezidento institucijos, o juo labiau – visos valstybės.

“Jeigu bus įrodyta, kad kas nors iš mano patarėjų yra pažeidęs įstatymus arba tarnybinę etiką – su tokiais pareigūnais bus nedelsiant atsisveikinta ir jie atsakys pagal įstatymus”, – sakė prezidentas.

Jis yra kol kas nušalinęs nuo pareigų nacionalinio saugumo patarėją Remigijų Ačą, o jo buvusiam rinkimų kampanijos dosniausiam rėmėjui Jurijui Borisovui generalinė prokuratūrą jau pateikė įtarimus grasinimais prezidentui.

Jis leido suprasti, kad sieja nepalankios informacijos apie kai kuriuos Prezidentūros atstovus ir jo rinkimų kampanijos rėmėjus paskleidimą su bandymais sutrukdyti naujojo VSD vadovo skyrimą.

“Manau kad pastarųjų dienų įvykiai – lūžio taškas. Jauno aukštos kvalifikacijos vakarietiškų pažiūrų, gerai euroatlantinėse struktūrose vertinamo specialisto Gintaro Bagdono skyrimas Valstybės saugumo departamento vadovu sulaukė įnirtingo pasipriešinimo”, – sakė prezidentas.

Seimas pirmadienį priėmė protokolinį nutarimą padaryti G.Bagdono kandidatūros svarstymo pertrauką iki parlamentinė komisija baigs tyrimą dėl galimų grėsmių nacionaliniam saugumui.

Jo nuomone, “akivaizdu, kad valstybei jau padaryta didžiulė žala”, norint pakenkti nuosekliam ir sparčiam Lietuvos žengimui į NATO bei Europos Sąjungą.

“Sėkmingas valstybės žengimas į saugią ateitį jokiu būdu negali būti sulėtintas. Esu pasiryžęs visomis išgalėmis remti Lietuvos pažangos procesą”, – užtikrino prezidentas.

R.Paksas taip pat teigė, kad jo “vienareikšmiška pozicija dėl piktnaudžiavimo skirstant žemės sklypus, dėl susikompromitavusių teisėjų ir diplomatų, dėl nusikalstamo Europos Sąjungos lėšų skirstymo, pagaliau Valstybės saugumo departamento vadovo kandidatūros pasirinkimas – sulaukė įnirtingos reakcijos”.

“Aš matau aršų, ilgalaikį ir sunkiai suvokiamą pasipriešinimą”, – sakė R.Paksas. Jis konstatatvo, kad “jaunai valstybei tenka sudėtingas demokratijos ir valstybingumo egzaminas” ir reiškė viltį, kad “jį išlaikysime, remdamiesi teisingumo ir žmogiškojo orumo principais”.

Prezidentas patvirtino antradienį išvykstąs į Briuselį, kur Europos Parlamente pristatys Lietuvos interesus Europos Sąjungoje.

Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas ir kai kurie opozicijos parlamentarai ragino prezidentą atsisakyti suplanuotų kelionių į užsienį, kol nebus ištirti jo aplinkos atstovų ryšiai su abejotinos reputacijos veikėjais.

Prezidentas taip pat pranešė prieš kelionę susitikęs su Europos Sąjungos ir NATO valstybių ambasadoriais, kuriuos patikino, kad Lietuvos užsienio politikos prioritetai ir strateginės raidos kryptys nesikeičia.

Views All Time
Views All Time
192
Views Today
Views Today
1
0 0