Vakar Seimas atstatydino prezidentą Rolandą Paksą. Parlamentarai, balsuodami dėl trijų valstybės vadovui suformuluotų kaltinimų, apsisprendė jį nušalinti vos kelių balsų persvara. Iš viso balsavime dalyvavo 115 iš Seime esančių 137 narių. Prezidentas būtų buvęs atstatydintas ir tuo atveju, jei bent vienas iš trijų kaltinimų būtų buvęs patvirtintas ir jei bent už vieną būtų balsavę ne mažiau nei 85 parlamentarai.

1 kaltinimas. Prezidentas Paksas, 2003 metų balandžio 11 dieną neteisėtai suteikęs Jurijui Borisovui Lietuvos Respublikos pilietybę už šio suteiktą finansinę ir kitokią svarią paramą, šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką.

Už šį kaltinimą balsavo 86 Seimo nariai, prieš – 17. Galiojantys buvo 103 biuleteniai, negaliojantys – 11, vieno balsadėžėje nerasta.

2 kaltinimas. Prezidentas Paksas, sąmoningai leisdamas Borisovui suprasti, kad dėl jo teisėsaugos institucijos atlieka tyrimą ir vykdo jo pokalbių telefonu kontrolę, šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką.

Už šį kaltinimą balsavo 86 Seimo nariai, prieš – 18. Galiojantys buvo 104 biuleteniai, negaliojantys – 10, vieno urnoje nerasta.

3 kaltinimas. Prezidentas Paksas, siekdamas įgyvendinti jam artimų privačių asmenų turtinius interesus ir naudodamasis savo statusu, darė įtaką bendrovės “Žemaitijos keliai” vadovų ir akcininkų sprendimams dėl akcijų perleidimo Paksui artimiems asmenims ir taip šiurkščiai pažeidė Konstituciją bei sulaužė priesaiką.

Už šį kaltinimą balsavo 89 Seimo nariai, prieš – 14. Galiojantys buvo 103 biuleteniai, negaliojantys – 12.

Views All Time
Views All Time
1710
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!