Vakar susitikti su radviliškiečiais atvykęs prezidentas Rolandas Paksas į kultūros namus įėjo pro užpakalines duris, todėl išvengė susidūrimo su priešiškai nusiteikusiais gyventojais. Jie svečiui buvo paruošę degančiomis žvakutėmis papuoštą, žemėn smingantį lėktuvą vaizduojantį karstą.
Tačiau kultūros namų salėje R.Pakso gerbėjų buvo gerokai daugiau nei oponentų. Prezidentas sakė norįs radviliškiečiams pasakyti tris pagrindinius dalykus. Pirmiausia jis visus pasveikino su artėjančiomis šv.Kalėdomis. Paskui pareiškė jokių sutarčių su niekuo nesudaręs ir, trečia, Konstitucijos, įstatymų bei priesaikos nepažeidęs. “Ir svarbiausia, – sakė prezidentas, – jūs mane išrinkote, ir aš nežadu trauktis nė pusės žingsnio atgal”. Šie žodžiai buvo palydėti plojimais.

R.Paksas suabejojo, kad buvęs pagrindinis jo rėmėjas premjeras Algirdas Brazauskas pakeitė nuomonę ir iš tiesų siūlo jam pasitraukti. “Manau, visiems aišku, kodėl Seimo pirmininkas nori, kad atsistatydinčiau, – sakė valstybės vadovas. – O apie premjerą galvočiau, kad jo mintis nebuvo pateikta tiksliai. Aš noriu taip galvoti. Buvome susitikę su premjeru, jis stebėjosi, kaip aš galiu tiek ištverti. Kitas politikas, jo manymu, jau būtų pasitraukęs. Bet jeigu jau žemaitis neištvers, tai kas ištvers?” R.Paksas stengėsi užbėgti už akių klausimams, kurie būdavo užduodami kituose miestuose. Jis pareiškė žmonos nemušąs, negirtaująs, nes dabar adventas.

Vienas radviliškietis prezidentui siūlė nepražiopsoti progos ir su kariuomenės pagalba šalyje įvesti prezidentinį valdymą, o Seimo narius uždaryti į Lukiškes. Atsakydamas į šį siūlymą prezidentas sakė turįs vilties, kad mūsų politikams užteks proto laikytis įstatymų ir neprireiks imtis tokių priemonių.

Nijolė Veršinskienė

Views All Time
Views All Time
1939
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!