Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl J.Borisovo grasinimų Prezidentui

Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimų verslininko Jurijaus Borisovo grasinimų Prezidentui Rolandui Paksui. Sraigtasparnių remonto bendrovės „Aviabaltika” vadovas J. Borisovas laikomas dosniausiu Prezidento rinkimų kampanijos rėmėju.

Kaip sakė Generalinės prokuratūros atstovas spaudai Vidmantas Putelis, tyrimas atliekamas dėl nusikalstamos veikos, kuri numatyta Baudžiamojo kodekso 287 straipsnyje, – tai yra dėl grasinimo valstybės tarnautojui, siekiant atlikti veiksmus savo naudai. Už tokį nusikaltimą gali būti baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Įtariama, kad J. Borisovas, šantažuodamas ir veikdamas tiesiogiai bei per Lietuvos Prezidento patarėją Remigijų Ačą ir verslininką Algirdą Drakšą, siekė oficialaus posto Prezidentūroje.

Straipsniai 1 reklama

Ikiteisminį tyrimą atlieka Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai. Prokuratūros atstovo teigimu, tyrimas pradėtas sekmadienį, gavus iš Valstybės saugumo departamento medžiagą, kurioje yra duomenų apie J.Borisovo veiksmus prieš Prezidentą Rolandą Paksą.

Žiniasklaidoje skelbiamos operatyvinėmis priemonėmis įrašytų telefoninių pokalbių stenogramos liudija, kad kovo mėnesį J.Borisovas kalbėjosi su anksčiau R.Paksui priklausiusios statybos firmos „Restako” vadovu A. Drakšiu bei Rusijos viešųjų ryšių kompanijos „Almax” atstove. J.Borisovas pokalbyje su A.Drakšiu užsiminė apie pažadus būti paskirtu Prezidento patarėju: „Jis (R. Paksas) pasakė, kad Borisovas nėra jo patarėjų sąraše ir nebus ten. Prieš savaitę čia mes su juo susitarėme, kad nuo pirmadienio aš jau ten būsiu. (…) Jis (Rolandas Paksas) nesuvokia, ką daro”, – teigia J.Borisovas.

R.Paksui laimėjus Prezidento rinkimus, Prezidento vadovaujama Pilietybės komisija šių metų balandžio 9 dieną išimties tvarka suteikė J.Borisovui Lietuvos pilietybę. Tokį sprendimą Pilietybės komisija motyvavo tuo, kad nuo 1991 metų Lietuvos versle dirbantis J.Borisovas yra sukūręs daugiau kaip 200 darbo vietų, jo vadovaujamos įmonės valstybei sumokėjo per 17 mln. litų mokesčių, o dar 6 mln. litų buvo skirti labdarai. Gali būti, kad kartu su galimais J.Borisovo grasinimais Prokuratūroje bus tiriamas ir praėjusią savaitę gautas Prezidento patarėjo nacionalinio saugumo klausimais R.Ačo kreipimasis dėl kilusio skandalo, kurį laikinai nušalintas patarėjas vertina kaip provokaciją prieš save, siekiant pakenkti Lietuvos Respublikos Prezidentui ir bet kokia kaina sustabdyti naujo VSD vadovo skyrimą. Tačiau, kaip pabrėžė Generalinės prokuratūros atstovas V.Putelis, VSD dar neperdavė Prokuratūrai visos turimos medžiagos apie skandalingus Prezidento aplinkos ryšius su nusikalstamomis grupuotėmis ir procesinis sprendimas dėl kitų ikiteisminio tyrimo aspektų tebėra nepriimtas.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *