Taigi – mitingas. Tikriausiai niekas nesitikėjo, kad viskas baigsis ne taip, kaip visada. Tai įrodo ir policijos ‘pasiruošimas’, ir šokas žiniasklaidai. Galiausiai ir mūsų Lietuvėlėje kažkas vyksta, juk dažniausiai lietuviai į politiką žiūri per televizorių, o čia – net sniegas nesustabdė. Bet visgi, kodėl viskas baigėsi riaušėmis?

Na, reik prisipažint – manęs ten nebuvo, taigi visi įspūdžiai tik iš medijos. Kiek supratau, patį mitingą pradėjo organizuoti profsąjungos, iškėlusios tiek daug visokių reikalavimų, kad galiausiai nieko nebuvo aišku. Delfi komentaruose platiname kvietime šmėkščiojo vienas žodelis “STOP” (stop tam, stop anam, žodžiu visom blogybėm).

Matyt vėliau prie profsąjungų pradėjo šlietis visi kiti: pensininkai, paksistai, Murzos kariauna ir Paleckis, nieko nelaimėjęs per rinkimus, dar kalba apie Darbo partiją. Taigi, gana įvairi kompanija. Tačiau kas organizavo riaušes ir pradėjo mėtyti akmenis? Gėda pripažinti, bet lietuviai gana kultūringa tauta, ne tiek savo kultūra, bet elgesiu ir pan. Kai kam galbūt tai atrodo didelė yda, politiškumo nebuvimas. Galbūt taip ir yra.

Taigi, mano sąmokslo teorija – kalti rusai. Tai nėra iš pirštų laužtas teiginys. Bent jau aš sprendžiu iš to, kiek girdėjau (kažkur rašė, kad vienas lozungas buvo net “Rusija, Rusija”). Pagalvokime – ir Latvijoje, ir Estijoje vyko tas pats. Riaušininkai iš anksto viskam jau buvo pasiruošę, mokėjo net ardyti grindinį ir pan. O tam reikia šiokios tokios praktikos ir įrankių. Nežinau, kokia tai organizacija – Našistai, Jedinstveninininkai ar Paleckiukai. Gal tiesiog tik eiliniai chuliganai, gavę užduotį ir paramos iš kokios nors rimtesnės organizacijos Maskvoje. Estijoje, mačiau komentarą, net užblokavo rusų tv kanalus.

Galiu pasakyt, kad jei mitinguotų lietuviai, greičiausiai nemėtytų net sniego gniūžčių. Pastovėtų, paklausytų kalbų, pašūkautų ir išsiskirstytų. Jaunimas net neateitų, jie politikai abejingi ir savaitgalio pradžios tuom tikrai negadintų. Na nebent dar Murzos komanda šį tą sugebėtų, bet akmenims nesiryžtų. Kažin, kas suorganizavo kiaušinius? Profsąjungos ar šiaip žemdirbiai? Gaila minioje visi susimaišo, ir tenka spėlioti pagal tai, kam tai naudinga ir t.t. Eilinis detektyvas.

P.S. Tai tik mano spėjimas, bet koks sutapimas su realybe yra grynas atsitiktinumas.

Views All Time
Views All Time
1444
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!