Dosniausias prezidento Rolando Pakso rinkimų kampanijos rėmėjas, bendrovės “Avia Baltika” vadovas Jurijus Borisovas iš šalies vadovo galėjo reikalauti 18 milijonų JAV dolerių (apie 54 milijonus litų) už neva neįvykdytus įsipareigojimus, aptartus dar prieš prezidento rinkimus, rašo dienraštis “Lietuvos žinios”.
Tokie duomenys aiškėja iš, kaip teigiama, 2002 metų birželio mėnesį tarp J.Borisovo ir R.Pakso sudarytos sutarties, rastos per kratas pas dosniausią prezidento rėmėją.

Dienraščio teigimu, vadinamoji sutartis gali tapti pagrindu ir rimtesniems kaltinimams dabartiniam šalies vadovui. Dokumento, kuriuo remiasi dienraštis, autentiškumas nepatvirtintas.

Šios savaitės pabaigoje Seimo laikinoji tyrimo komisija, tirianti galimas grėsmes nacionaliniam saugumui bei Prezidentūros aplinkos ryšius su nusikalstamų tiek Lietuvos, tiek Rusijos struktūrų atstovais, turėtų baigti formuoti savo išvadas.

Tačiau komisijos nariams gavus galimą sutartį tarp R.Pakso ir J.Borisovo, nors ji ir nepasirašyta, jau užsimenama ir apie tai, kad, Generalinei prokuratūrai išnagrinėjus turimus faktus ir apibendrinus visus duomenis, šalies vadovui galėtų grėsti ir baudžiamoji atsakomybė.

Dienraščio žiniomis, Seimo laikinosios tyrimo komisijos nariai rusų kalba parašytą galimos sutarties tarp R.Pakso ir J.Borisovo variantą pirmą kartą pamatė viename iš uždarų posėdžių, o antradienį, pasak dienraščio, iš Generalinės prokuratūros komisijos nariai gavo šio dokumento vertimą į lietuvių kalbą.

Vadinamajame dokumente nurodyta, kad tai – 2002 metų birželio mėnesio “sutartis tarp Rolando Pakso ir Jurijaus Borisovo”.

Remiantis šiuo dokumentu, J.Borisovas buvo įsipareigojęs R.Paksui grynais sumokėti 1 milijoną 105 tūkstančius JAV dolerių (apie 3 milijonus 315 tūkstančius litų). Teigiama, kad R.Pakso įsipareigojimų išvardyta daugiau.

Dienraščio teigimu, pirmiausia nurodyta, kad R.Paksas turi grąžinti Borisovui jo išlaidas santykiu 1:2, be to, sakoma, kad “paprastai, įdedant į politiką pinigus” šis santykis būna 1:5 ar 1:10. Taip pat dienraščio teigimu, J.Borisovui grynaisiais turėjo būti grąžinta 1 milijonas 105 tūkstančiai JAV dolerių.

Už J.Borisovo skirtus pinigus, kaip sakoma dienraštyje, būsimas šalies vadovas turėjo paskirti jį savo patarėju. Jeigu ši sąlyga būtų įvykdyta, iš R.Pakso “skolos” būtų “nurašyti” 50 tūkstančių JAV dolerių (apie 150 tūkstančių litų).

J.Borisovo bendrovės “Avia Baltika” veiklos sąlygoms pagerinti turėjo būti pakoreguoti teisės aktai, susiję su prekyba strateginėmis prekėmis (paslauga įvertinta 100 tūkstančių JAV dolerių).

Teigiamo J.Borisovo bei “Avia Baltikos” įvaizdžio sukūrimas būsimo prezidento “skolą” būtų sumažinęs 175 tūkstančiais JAV dolerių. Kaip sakoma dienraštyje, dokumente užfiksuota, kad R.Paksas turėjo sunaikinti pagrindinį “Avia Baltikos” konkurentą – kompaniją “Helisota”. Už tai “skola” esą būtų sumažinta dar 400 tūkstančių JAV dolerių.

Dokumente teigiama, kad R.Paksas įsipareigojo paskirti rėmėjui artimą asmenį į Civilinės aviacijos administraciją prie Susisiekimo ministerijos, be to, valstybė pagal šiuos įsipareigojimus turėjo išpirkti iš “Avia Baltikos” skraidymo mokyklą. Už šių įsipareigojimų įvykdymą Paksui būtų nurašyti dar 410 tūkstančių JAV dolerių.

Dienraščio turimame dokumente taip pat apibendrinta, kokie iš esą buvusių įsipareigojimų buvo įvykdyti iki šių metų kovo 3 dienos, tai yra jau po Prezidento inauguracijos. Dokumente fiksuojama, kad J.Borisovas išmokėjo grynuosius pinigus – 2,5 milijono JAV dolerių (apie 7,5 milijono litų). Savo intelektinį indėlį jis įvertino 4 milijonais JAV dolerių (apie 12 milijonų litų). Esą šiuos pinigus jis būtų uždirbęs, jeigu būtų užsiėmęs savo verslu, o ne prezidento rinkimų kampanija. Nurodoma, kad Prezidentūra naudojosi J.Borisovo rengtomis metodikomis, kurios kol kas neviešinamos.

J.Borisovas pažymi galėjęs patirti ir moralinių nuostolių, kurie įvertinti 5 milijonais JAV dolerių (apie 15 milijonų litų). R.Paksas, anot dokumento, įvykdė tik vieną sąlygą – Liberalų demokratų partija apdovanojo savo narį Borisovą aukščiausiu partijos pagarbos – auksiniu -ženklu.

Visa R.Pakso skola dosniausiam rėmėjui šiame dokumente nurodoma 18 milijonų JAV dolerių (apie 54 milijonai litų).

Dienraščio šaltinių teigimu, šis dokumentas gali būti vertinamas itin rimtai ir dėl Seimo laikinosios komisijos tyrimo metu paaiškėjusių kitų susijusių aktų.

Views All Time
Views All Time
243
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!