Proprezidentinės liberaldemokratų frakcijos seniūnas Henrikas Žukauskas prezidento Rolando Pakso ketinimus paskirti patarėju savo dosniausią rėmėją Jurijų Borisovą pavadino išankstiniu balandžio 1-osios pokštu.

“Aš tai pavadinau šiek tiek ankstyvu balandžio 1-osios pokštu. Iki jos nedaug liko”, – ketvirtadienį po frakcijos posėdžio žurnalistams sakė H.Žukauskas. Parlamentaras teigė, jog tokioje situacijoje jis pats griežtai atsiribotų nuo J.Borisovo.

“Suprasdamas Borisovo charakterį, aš žinau, kad tai nėra finalas. Tai yra neblogai suplanuota akcija, primenant, kas yra ponas Borisovas. Tai yra planuotas dalykas”, – samprotavo H.Žukauskas. Jis aiškiau neišdėstė savo minčių apie šiuos “suplanuotus dalykus”.

J.Borisovas už savo paramą R.Paksui – Liberaldemokratų partijos įkūrėjui – buvo padarytas išskirtiniu šios partijos nariu su auksiniu ženkleliu.

Generalinė prokuratūra ketvirtadienį informavo, jog prašys teismą skirti namų areštą verslininkui J.Borisovui, kuris įtariamas grasinimais prezidentui R.Paksui.

R.Paksas šį Rusijos pilietį, kuris buvo dosniausias jo rinkimų kampanijos finansuotojas, dar trečiadienį ketino skirti savo visuomeniniu patarėju, bet po kelių valandų savo komandos buvo įtikintas to nedaryti.

Grasinimais prezidentui įtariamam J.Borisovui prokuratūra yra paskyrusi rašytinį pasižadėjimą neišvykti, paėmusi Rusijos piliečio pasą ir uždraudusi “ieškoti kontaktų” su prezidentu.

R.Paksui pareiškus, kad J.Borisovą ketina skirti patarėju, prokuratūra nusprendė sugriežtinti kardomąją priemonę. Prokuratūra tebemano, kad įtariamasis negali bendrauti su R.Paksu.

R.Pakso sprendimas skirti J.Borisovą, kurį Valstybės saugumo departamentas siūlo paskelbti nepageidaujamu Lietuvoje, savo patarėju sukėlė audringą neigiamą tiek prezidento oponentų, tiek ir jo rėmėjų reakciją.

Dėl kaltinimų šiurkščiai pažeidus Konstituciją ir sulaužius duotą priesaiką Seimas yra pradėjęs apkaltos prezidentui procesą. Prezidentas, be kita ko, yra kaltinamas tuo, jog suteikdamas J.Borisovui Lietuvos pilietybę, veikė ne valstybės, o savo rėmėjo J.Borisovo naudai.

Po Konstitucinio Teismo nutarimo, kad R.Pakso sprendimas suteikti J.Borisovui Lietuvos pilietybę prieštarauja Konstitucijai, jis jos neteko šių metų pradžioje.

Views All Time
Views All Time
215
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!