Pareigūnai užsimena, kad dėl galimo politinio spaudimo koncerno EBSW ir Gintaro Petriko bylos tyrimas gali vykti Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Parlamentaras Andrius Kubilius užsimena, kad Petriko liudijimai kai kuriems politikams gali būti “pakankamai skaudūs”

Susitikime su Seimo Tėvynės sąjungos (TS, konservatorių) frakcijos atstovais policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius neatmetė galimybės, kad, JAV sulaikytą koncerno EBSW įkūrėją Gintarą Petriką grąžinus į Lietuvą, šios bylos tyrimui gali būti daromas politinis spaudimas. Tačiau Grigaravičius užtikrino, kad kol kas teisėsaugos pareigūnai tokio spaudimo nejaučia.
Pasak komisaro, teisėsaugininkai jau dabar svarsto galimybę, jog ikiteisminį tyrimą atliekantys Lietuvos pareigūnai galėtų vykti į JAV. “Svarstoma, kad mūsų pareigūnai vyktų į JAV ir pradėtų dirbti ten”, – sakė jis.

Plačiau galimo politinio spaudimo šioje byloje Grigaravičius nekomentavo. Jo teigimu, nepaisant politinės padėties Lietuvoje, mūsų pareigūnai negali nei paskubinti, nei užlaikyti Petriko grąžinimo į Lietuvą procedūrų – tai priklauso nuo JAV teisėsaugininkų. Pasak Grigaravičiaus, Petrikui greičiausiai bus taikoma liudytojų apsaugos programa, saugant jį nuo galimų pasikėsinimų.

Generalinis komisaras teigė, esą pareigūnai ketina atskleisti ir kitą su Petriku susijusią istoriją, kai 1997 metais vyriškis Kauno areštinėje buvo sumuštas. Grigaravičius priminė, kad po šio nutikimo Petrikui buvo pakeista kardomoji priemonė ir jis pasislėpė.

“Kiek suprantu, generalinis komisaras prognozuoja, kad dėl politinių priežasčių gali būti imtasi įvairių priemonių, jog tokiam tyrimui būtų sutrukdyta. Todėl supranatame, kodėl Lietuvos pareigūnai gali būti siunčiami į JAV”, – po susitikimo su Grigaravičiumi teigė TS frakcijos seniūnas Andrius Kubilius. Pasak jo, suprantama, kad Petrikui bus taikoma liudytojų apsaugos programa, nes šio asmens pasakyta tiesa “kam nors iš politikų gali būti pakankamai skaudi”. Konservatoriai Seime inicijuoja darbo grupės, tirsiančios koncerno EBSW ir tuometinės Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) galimus ryšius. Socialdemokratai, prieš kelerius metus susijungę su LDDP, neigia buvus tokius ryšius.

Buvusio Kauno holdingo EBSW vadovo Petriko paieška užtruko beveik 7 metus. Sėkmingos policijos pareigūnų operacijos metu jis buvo suimtas prieš kelias savaites JAV Kalifornijos valstijoje. Petrikas įtariamas 81 milijono litų indėlininkų lėšų išgrobstymu.

Irma VERBIENĖ

Views All Time
Views All Time
1399
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!