Vakar (2005 01 12) Los Andželo teismas turėjo pradėti nagrinėti skandalingai pagarsėjusio verslininko Gintaro Petriko ekstradicijos bylą.

Jungtinių Amerikos Valstijų teisėjai, tik įvertinę jo kaltę, spręs, ar buvęs EBSW prezidentas bus sugrąžintas į Lietuvą, kur jis taip pat turės stoti prieš teismą.

Finansiniais nusikaltimais įtariamo G.Petriko ekstradicijos klausimas praėjusiais metais taip ir nebuvo pradėtas svarstyti dėl pernelyg didelio JAV teisėsaugininkų užimtumo. Mūsų šalies pareigūnai dar metų viduryje išsiuntė du prašymus grąžinti įtariamąjį į Lietuvą.

Neabejojama, jog ekstradicijos bylos svarstymas žemesnės instancijos teisme turėtų užtrukti ilgiau nei vieną dieną, nes ji nagrinėjama pagal JAV vidaus teisės normas, pagal kurias reikalaujama įvertinti prieš teismą stojusio asmens kaltę. Gali būti, jog teismas, pradėjęs nagrinėti bylą, paprašys iš Lietuvos atsiųsti dar daugiau dokumentų. Ši byla gali būti nagrinėjama ne vienerius metus, nes prieš teismą stojęs asmuo turi teisę pateikti ne vieną apeliaciją ir skųsti jam nepalankius sprendimus.

G.Petrikas nesutiko būti sugrąžinamas į Lietuvą supaprastinta tvarka. Mūsų šalies teisėsaugininkai jau yra pasirengę pateikti įtarimus dėl svetimo turto iššvaistymo dviejose bankrutavusiose įmonėse – Lietuvos valstybiniame komerciniame banke ir Kauno holdingo kompanijoje. Bendra iššvaistyto turto suma siekia 90 mln. litų.

G.Petrikas yra laikomas suimtas nuo 2004 metų gegužės
3-iosios, kai netoli namų, Los Andželo priemiestyje jį sulaikė JAV Federalinio tyrimų biuro agentai. Jo paieška užtruko daugiau kaip septynerius metus.

Views All Time
Views All Time
1438
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!