JAV teismas neskuba imtis G.Petriko bylos

Mažėja vilčių, jog dar šiemet Los Andželo teismas baigs nagrinėti mūsų šalies prokurorų prašymus grąžinti į Lietuvą skandalingai pagarsėjusį verslininką Gintarą Petriką.

Vakar teismas jau trečią kartą per dvi savaites atidėjo buvusio EBSW prezidento Gintaro Petriko ekstradicijos bylą. Kitas posėdis numatytas gruodžio viduryje.

Kaip jau rašėme, Los Andželo teismas turėtų svarstyti du Generalinės prokuratūros bei Kauno apygardos prokuratūros prašymus dėl sugrąžinimo į Lietuvą G.Petriko, kuris prieš septynerius metus pasislėpė nuo tyrimo ir pabėgo į užsienį. Lietuvoje jam ketinama pareikšti įtarimus dėl dviejų bankrutavusių įstaigų – Lietuvos valstybinio komercinio banko bei Kauno holdingo kompanijos – turto iššvaistymo. Bendra iššvaistyto turto suma siekia apie 90 mln. litų.

Straipsniai 1 reklama

Visa su įtarimais G.Petrikui susijusi medžiaga jau seniai yra išsiųsta į JAV teismą. Tačiau ekstradicijos bylos nagrinėjimas jau kelis kartus iš eilės buvo atidėtas.

Teismas, pradėjęs nagrinėti Lietuvos piliečio sugrąžinimo klausimą, turės atsižvelgti į JAV vidaus teisės normas, pagal kurias reikalaujama įvertinti prieš teismą stojusio asmens kaltę. Abejojama, ar teisėjai per vieną dieną apsvarstys Lietuvos prokurorų prašymą. Sprendimo greičiausiai bus sulaukta tik kitąmet.

Paprastai asmens sugrąžinimo iš JAV procedūros užtrunka apie vienerius dvejus metus, nes nuo teisingumo Lietuvoje besislapstantys asmenys teikia apeliacijas.

G.Petrikas laikomas suimtas jau nuo gegužės 3-iosios, kai netoli namų Los Andželo priemiestyje jį sulaikė JAV Federalinio tyrimų biuro agentai.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *