Karšto vandens tiekėjo galvosūkį iki šiol išsprendė 22 daugiabučių gyventojai – daugelis iš jų nusprendė palikti dabartinį apsirūpinimo karštu vandeniu būdą.

Bendrovės atstovas spaudai Ūdrys Staselka pasakojo, kad iki kovo 8 d. „Kauno energija“ yra gavusi 22 daugiabučių namų pranešimus apie tai, kad jie pasirinko apsirūpinimo karštu vandeniu būdą. Aštuoniolikos daugiabučių gyventojai nusprendė palikti dabar esantį apsirūpinimo karštu vandeniu būdą, t. y., būdą „be karšto vandens tiekėjo“.

Tai būdas, kai patys gyventojai perka geriamąjį vandenį karštam vandeniui ruošti ir šilumą karštam vandeniui ruošti. Geriamąjį vandenį perka iš „Kauno vandenų“, šilumą – iš „Kauno energijos“.

„Šių namų gyventojams dabar galiojanti tvarka nesikeis, karštas vanduo nepabrangs. Jie ir toliau pigiausiu būdu apsirūpins karštu vandeniu“, – garantuoja Ū.Staselka.

Anot jo, vieno daugiabučio gyventojai nusprendė pasirinkti būdą „su karšto vandens tiekėju“, t. y. keisti dabar galiojančią tvarką į tokią, kai šaltą vandenį pirks iš geriamo vandens tiekėjo, o karštą vandenį – iš karšto vandens tiekėjo. Pasirinkę būdą „su karšto vandens tiekėju“, šio namo gyventojai turėjo pasirinkti ir patį karšto vandens tiekėją. Kadangi daugiau nebuvo iš ko rinktis, juo gyventojai pasirinko „Kauno energiją“.

Šio namo gyventojai turės nutraukti ar pakeisti dabar galiojančias geriamojo vandens ir šilumos pirkimo – pardavimo sutartis, karšto vandens tiekėjas turės inventorizuoti visus name esančius karšto vandens skaitiklius, sumontuoti naujus su nuotoliniu skaitiklio rodmenų nuskaitymu, karštas vanduo šio namo gyventojams pabrangs apie 14 proc., jiems bus pradėtas skaičiuoti skaitiklio aptarnavimo mokestis. Tiesa, kol kas nežinomas šio mokesčio dydis.

Trijų namų gyventojai nusprendė pasirinkti individualų karšto vandens ruošimo būdą.

„Šių namų gyventojai susidurs su sunkumais, – perspėja Ū.Staselka. – Jiems reikės rekonstruoti savo geriamojo vandens ir karšto vandens tiekimo bei ruošimo sistemas, nutraukti arba modifikuoti galiojančias geriamojo vandens ir šilumos pirkimo – pardavimo sutartis, užtikrinti, kad nebūtų teršiama aplinka, susitarti, kaip jie mokės už kurą, sunaudotą karštam vandeniui ruošti“.

Įstatymai įpareigoja gyventojus iki gegužės 1 d. pasirinkti apsirūpinimo karštu vandeniu būdą bei karšto vandens tiekėją. Energetikai atkreipia dėmesį, kad yra du šio pasirinkimo etapai: gyventojai iki balandžio 1 d. turi priimti kolektyvinius sprendimus dėl apsirūpinimo karštu vandeniu būdo, o iki gegužės 1 d. apie savo pasirinkimą privalo pranešti „Kauno energijai“.

Views All Time
Views All Time
1199
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!