Kalvarijos gyventojai toliau kariauja prieš danų kiaulių augintojus. Jiems įtarimų kelia, ar teisėtai ir skaidriai danai gavo leidimus plėsti savo verslą.

Kalvarijos kaimo bendruomenė į Jusevičių kaimo kaulių komplekso savininkus, danų verslininkus, paskutinį sykį kreipėsi prieš mėnesį. Gyventojai reikalavo pateikti kiaulidžių rekonstrukcijos projektą, pagal kurį per ketverius metus komplekse auginamų kiaulių skaičius padidėjo beveik dešimteriopai – iki 90 tūkst.

Teigiama, kad tokio rekonstrukcijos projekto nematė ir atsakingos institucijos, nors leidimus veiklai išdavė.

„Galima įtarti, kad tam tikros institucijos nesąžiningai arba aplaidžiai atlieka savo pareigas.Pasirodo, įstatymai gali būti traktuojami įvairiai, gali būti jų raidės keičiamos, perkeičiamos, punktai, papunkčiai gali būti traktuojami, kaip kažkam reikia”, – kalbėjo Kalvarijos savivaldybės Santakos bendruomenės pirmininkė Raimonda Sutkatienė.

„Leidimai kaip kurių institucijų buvo duoti, rekonstrukcijos plano ir projekto jie nevykdė, atliktų darbų nepridavė. Aš manau, kad tam kompleksui reikėtų uždėt kryželį ir baigt visas kalbas”, – teigia Kalvarijos savivaldybės tarybos narys Jonas Dzirmeika.

Danų verslininkai nuo žurnalistų atsitvėrę tylos siena. Tiesa, rašte bendruomenėms jie žada apsaugoti gyventojus nuo dvoko – įrengti naują srutų perdirbimo sistemą, prie sodybų pasodinti šešias eiles medelių, esą sugersiančių smarvę.  

Ištirta, kad už pusės kilometro esančiose sodybose amoniako ir sieros vandenilio koncentracija dvigubai viršija leistinas normas. Gamtosaugininkai už įvairius pažeidimus septyniolika kartų baudę danus. Marijampolės apskrities vadovai dėl danų veiklos ir galimo valdininkų piktnaudžiavimo išduodant leidimus ketina kreiptis į teismą.

„Mes norime sulaukti dokumentų ir įsitikinti, ar visos statybų, rekonstrukcijų procedūros buvo atliktos teisingai ir teisiškai. Jeigu ne, kreipsimės į atitinkamas teisėsaugos institucijas, kurios ištirtų veiklą ir įvertintų atitinkamų pareigūnų veiklas”, – teigė Marijampolės apskrities viršininko pavaduotojas Evaldas Ulevičius.

Kalvarijos verslininkai dėl kiaulių tikina patiriantys nuostolių. Į kaimo turizmo sodybas vis rečiau užsuka svečių, smunka kitos kaimo verslo šakos.

„Jeigu sėjami rugiai ar rapsas aplinkui laistomi srutomis, iš srutų visos cheminės medžiagos perduodamos ir į nektarą.Tai mes valgom medų, kuris yra užterštas”, – teigė kaimo turizmo sodybos savininkas Zigmas Buterlevičius.

Danijos bendrovė „Sarimner” planavo auginti kiaules ir Pasvalio rajone, tačiau dėl vietinių gyventojų pasipriešinimo to padaryti nepavyko.

Views All Time
Views All Time
773
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!