Australija antradienį toliau bandys įtikinti Pakistaną priimti daugiau kaip 50 tūkst. avių, kurių prieš beveik mėnesį atsisakė Saudo Arabija ir kurios nuo tada jūroje uždarytos laive laukia, kol paaiškės jų likimas, praneša Reuters-ELTA.

Pakistano valdžia pirmadienį atsisakė priimti naminius gyvulius, kuriuos importuotojas iš Saudo Arabijos sutinka atiduoti už dyką. Anot Pakistano, jam nereikia “nesveikų avių”, kurių prieš tai atsisakė Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE). Tiesa, Australijos žemės ūkio ministerijos atstovas nurodė, kad Kanbera tęsia derybas su Pakistanu ir dar keliomis neįvardytomis valstybėmis, siekdama padėti avių savininkui iš Saudo Arabijos rasti uostą, kuriame galėtų iškrauti avis ir kiek apmalšinti gyvūnų teisių gynimo grupių protestus.

Australija tvirtina, kad avys yra sveikos ir laive “Cormo Express” net priaugo svorio, tačiau atsisako pateikti informacijos apie tai, kiek jų jau nugaišo.

Laivo savininkė “Vroon B.V.” iš Olandijos nurodo, kad nuo rugpjūčio 5 dienos, kai laivas su avimis išplaukė iš Australijos, iki 40 laipsnių karštyje nugaišo 3 tūkst. 770 iš 57 tūkst. 937 avių. Anot šios bendrovės atstovo, avių būklė yra santykinai gera, ir laivui išplaukus atgal į jūrą, dvesia gerokai mažiau šių gyvulių. Šiuo metu laivas, nepatvirtintais duomenimis, yra Persijos įlankos regione.

Saudo Arabija rugpjūčio 28 dieną atsisakė priimti avis, teigdama, kad 6 proc. jų serga niežais, arba daugiau už sutartus daugiausia 5 proc. Australija teigia, kad šia nesunkia liga serga tik 0,35 proc. avių.

Gyvūnų teisių gynimo grupės, pasipiktinusios avių “odisėja”, reikalauja nedelsiant paskersti avis ir įvesti sankcijas galvijų eksportui iš Australijos.

Kilus šiam konfliktui, didžiausia pasaulyje naminių gyvulių eksportuotoja Australija, kasmet užsieniui parduodanti galvijų už 680 mln. JAV dolerių, sustabdė avių eksportą į Saudo Arabiją. Kiekvienais metais Australija į Artimųjų Rytų regioną eksportuoja apie 6 mln. avių.

Views All Time
Views All Time
2179
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!