Jei žmona nerimsta arba vyras yra įtarus ir užsisklendęs, verta pasitikrinti – galbūt tai dėl parazito, kuriuo apsikrečiama nuo kačių.

Čekijos Čarlzo universiteto mokslininkas Jaroslavas Flegras iš Prahos agentūrai Reuters pranešė apie savo tyrimo rezultatus. Anot eksperto, kačių ir triušių parazitas, vadinamas toxoplasma gondii, gali priversti moteris elgtis nutrūktgalviškai, o vyrus pavydėti ir nusiminti.

Parazitui, kurio yra ir žalioje mėsoje, atsidūrus žmogaus organizme, gyvybei pavojus nekyla. Tačiau parazitą turinčios moterys ima elgtis nutrūktgalviškai, o vairuodamos automobilį gali tapti ypač pavojingos.

“Tai nelabai juokinga. Mūsų tyrimas parodė, kad toksoplazmozė, prailgindama užsikrėtusiųjų asmenų reakcijos laiką, eismo nelaimių riziką padidina 2,6 karto”, – sakė jis.

J. Flegras pareiškė, kad jo tyrimas parodė, jog parazitu užsikrėtę vyrai tampa tylūs, užsisklendę, įtarūs, pavydūs ir dogmatiški. Nustatyti skirtingų reakcijų priežasčių mokslininkas tvirtino negalėjęs.

Liga, anot jo, galėjo sukelti apie milijardą mirčių viso pasaulio keliuose, tad pagal lemiamų mirčių skaičių ji gali būti laikoma antrąja po maliarijos.

Views All Time
Views All Time
1738
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!