Dėl nepalankių orų vėlavus visą savaitę, pagaliau pavyko išgelbėti Pietų ašigalyje dirbusį ir susirgusį mokslininką. Šiuo metu jis yra Čilėje, kur laukia lėktuvo, sugrąžinsiančio jį namo – į Jungtines Amerikos Valstijas, sakė pirmadienį ekspedicijos vadovas.

Iš Antarktidos ligonis buvo išgabentas turbopropeleriniu lėktuvu “Twin Otter”, kuris skrido labai rizikuodamas. Skrydis iš Pietų ašigalio iki britų bazės “Rothera” Antarkties kyšulyje truko devynias valandas, pasakojo JAV Nacionalinio mokslų fondo atstovas Piteris Vestas (Peter West).

Nors vasara jau artėja, orai Antarktyje dar atšiaurūs – temperatūra Pietų ašigalio rajone siekia minus 60 laipsnių Celsijaus.

Iš bazės “Rothera” būta antro skrydžio – į Punta Arenas Čilėje; dar liko trečias etapas – iki Jungtinių Amerikos Valstijų, aiškino P. Vestas (Peter West).

JAV Nacionalinis mokslų fondas valdo JAV Antarkties programą, kuri koordinuoja visus amerikiečių mokslo tyrimus ir logistiką Antarktyje.

Ligonis yra iš JAV Kolorado valstijos atvykęs bendrovės “Raytheon Polar Services” bendradarbis, prašęs neminėti jo pavardės ir ligos.

“Esu nepaprastai dėkingas, kad skrydis baigėsi sėkmingai ir ligonis gaus šiuolaikinio lygio medicinos pagalbą, kurios Antarkties sąlygomis neįmanoma suteikti”, – sakė JAV Antarkties programos vadovas Karlas Erbas (Karl Erb).

Du Kanados firmos aptarnaujami lėktuvai “Twin Otter” į Punta Arenas Čilėje atvyko prieš dvi savaites, o praėjusios savaitės pradžioje pasiekė ir britų bazę “Rohtera” Antarktidoje. Čia jiems teko laukti palankesnių orų virš Pietų ašigalio. Į ašigalį skrido tik vienas lėktuvas, įveikęs 2170 kilometrų atstumą.

Views All Time
Views All Time
1460
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!