Kaziuko mugė gręžiasi į savo ištakas ir kratosi kinų prekių turgaus įvaizdžio

405-uosius metus skaičiuojanti ir Vilniaus simboliu tapusi Kaziuko mugė šįmet gręžiasi į savo šimtmečių istorines ištakas ir daugiau dėmesio skirs tradiciniams amatams. Pasak rengėjų, šįmet norima suteikti tradicinei mugei unikalumo – kad ji netaptų paprastu kinų prekių turgumi, bet atspindėtų šimtametes Vilniaus amatininkų cechų ir Vilniaus krašto tautodailininkų tradicijas.

Pasak šįmet Kaziuko mugę, vyksiančią kovo 6-8 dienomis, rengiančios UAB „Concept events & media“ generalinio direktoriaus Tado Rimdžiaus, dabar norinčiųjų dalyvauti mugėje aktyvumas panašus į pernykštį – mugėje bus apie tūkstantį pardavimo vietų, pasirašyta 750 sutarčių, tačiau neturint prekių ir gaminių sertifikavimo sistemos, pardavėjai prekybos vietose bus kontroliuojami, kuo prekiauja.

„Atsirado daug norinčiųjų prekiauti gaminiais iš lino, vilnos, medžio, molio, vario, odos, kailio, kalvystės kūriniais, verbomis ir floristikos dirbiniais, duonos ir pyrago gaminiais. Šių metų mugės naujovė – prekyba Tymo kvartale ūkininkų maisto produktais, kurių kokybę garantuoja Lietuvos kulinarinio paveldo ženklas. Pirmą kartą prekybos vietos mugėje atskirtos nuo maitinimo vietų“, – pabrėžė T. Rimdžius.

Straipsniai 1 reklama

„Sertifikuotiems meistrams, amatininkams, ūkininkams, Žemės ūkio ministerija Kaziuko mugėje išpirko vietas garbingiausioje Gedimino prospekto dalyje, todėl šie meistrai dalyvaus nemokamai, rodys savo dirbinių gamybos procesą, naudojamus įrankius ir žaliavas“, – sako Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Libertas Klimka.

Pasak T.Rimdžiaus, šįmet registruojant mugės dalyvius išvengta spūsčių, žmonėms nereikėjo laukti per naktis norint įsigyti leidimus prekiauti.

„Dviejų kvadratinių metrų prekybos ploto mugėje standartinė kaina – 30 litų vienai dienai, o neįgaliesiems ir studentams daroma nuolaida iki 10 litų vienai dienai. Laukiame ir amatininkų iš kaimyninių šalių, taip pat Vengrijos, Suomijos, mugėje bus jų tradicinių dirbinių skverelis“, – sakė T.Rimdžius.

Kaziuko mugėje numatoma ir plati kultūrinė programa, kuri šįmet atskirta nuo komercinės. Per tris mugės dienas numatoma 36 valandų koncertinė programa, joje dalyvaus 40 folkloro kolektyvų, taip pat fakyrai, antikos kariai, gatvės aktoriai ir kiti.

Įžanga į Kaziuko muge taps per Šv. Kazimierą, kovo 4-ąją, Vilniaus arkikatedroje rengiama Kaziuko vėliavos šventinimo ceremonija.

Kaziuko mugės rengėjai svarsto galimybę ateityje „nebeprisirišti“ prie Šv. Kazimiero dienos ir rengti mugę pora savaičių vėliau, kai būna jau šilčiau, mat panašiu laiku mugė buvo rengiama ir senovėje.

Views All Time
Views All Time
3130
Views Today
Views Today
3

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

58 + = 63