Muzikos klubas „Langas”

Pačiame Vilniaus senamiesčio centre, vienoje iš ramiausių gatvelių (Ašmenos g. 8), vyksta „neramus” gyvenimas, prasidėjęs 1992 metų rudenį.

Muzikos Klubas „Langas” tai pirmasis „gyvai” atliekamos muzikos klubas Lietuvoje. „Lango” krikštatėvis Petras Ubartas Sniegius apleistoje Sportininkų namų salėje surengė tuo metu neįprastą vakarėlį, kuriame grojo jauni, talentingi Lietuvos muzikantai.

Primityvi garso aparatūra, improvizuotas baras, nuotaikingos muzikantų atliekamos melodijos turėjo tiek žavesio, kad vakarėliai nejučia tapo tradiciniais. Susidomėjimą naujiena išreiškė ne tik klausytojai, bet ir žiniasklaidos atstovai, kurie pakrikštijo naująjį klubą muzikos klubu „Langas”.

Straipsniai 1 reklama

„Lango” pavadinimas priklauso šalimais esančiai meno galerijai, kuri kiek anksčiau nei muzikos klubas pradėjo savo veiklą. Todėl klube besilankantys žymūs dailininkai ir muzikantai tapo tarsi trauka kitiems lankytojams. „Vakarėliai” tapo profesionaliai organizuojamais klubiniais koncertais. Nauja įgarsinimo aparatūra, puikus aptarnavimas, paprastas bet jaukus interjeras leido klubui įsitvirtinti Lietuvos muzikiniame gyvenime. Anksčiau koncertai vyko savaitgaliais ir nesutalpindavo nei visų norinčių klausytojų, nei muzikantų, todėl „Lango” repertuaras išsiplėtė į beveik visas savaitės dienas. Čia vietą surado grupės ir atlikėjai grojantys įvairiais muzikiniais stiliais: Jazz, Rock, Country, Blues ir kt. Kamerinė „Lango” atmosfera (~ 100 vietų), leidžianti betarpiškai bendrauti atlikėjams, žiūrovams, organizatoriams – pagimdė daug originalių idėjų renginiams: „Premija už Lietuvių nacijos formavimą”, „Bitlomanija”, „Mano mylimiausias filmas”, „Country Saloon”, „Gitaristų fiesta”, „Būgnininkų fiesta”, akcija „Grąžinkime Džiazą į „Langą”, kurie įeis į Lietuvos muzikos istoriją. Muzikantai surengė ne vieną labdaringą akciją: „Bliuzas Rasytei”, „Mes prieš narkotikus”, „Muzikantai prieš smurtą”, „Mes prieš AIDS” ir kt.

„Lange” filmuojamos įvairios televizijos laidos: video klipų konkursas „Labas”, „Rock Weekend”, „Rokada”, „Country Saloon”, nufilmuotos kelios scenos muzikiniam filmui „Rojuje irgi sninga”. Taip pat vyksta įvairių grupių albumų ir videoklipų pristatymai.

Organizuojami koncertai ir renginiai ilgainiui plėtėsi, „nesutilpdami” klubo salėje,- „Vasaros naktys” (Jaunimo teatro kieme), tarptautinis gatvės reginių festivalis „Vilniaus Dienos”, atgimęs „Roko Maršas”, tai tik nedaugelis masinių renginių, prie kurių organizavimo prisidėjo „Langas”.

Profesionalų „Lango” darbuotojų darbą įvertino ir kitos muzikinės organizacijos bei komerciniai subjektai, kurie nuolatos kviečia prisidėti prie jų organizuojamų renginių bei akcijų: festivaliai – „Vilnius Jazz”, „Kaunas Jazz”, „Vilnius Rock”, „Kalnapilio 95 metų” jubiliejiniai koncertai ir kt.

Muzikos klubas „Langas” yra tarptautinės organizacijos „Baltic Music Network” narys. Per ilgus metus sukaupta daug informacijos apie Lietuvos muzikinį gyvenimą, visus Lietuvos atlikėjus ir grupes, kuria galima pasinaudoti.

„Lakštingala negali nečiulbėti”, – tai vienas pirmųjų „Lango” šūkių.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]