Prezidento Valdo Adamkaus pasitikėjimą praradęs Vilniaus meras Artūras Zuokas turės “neišvengiamai” atsistatydinti. Tokią nuomonę pirmadienį Seime žurnalistams išsakė Seimo opozicijos lyderis, opozicinės Tėvynės sąjungos pirmininkas Andrius Kubilius.

“Aš manau, kad jis neišvengiamai turės atsistatydinti”, – sakė A.Kubilius, pažymėjęs, jog tokio A.Zuoko sprendimo tikisi “per kelias artimiausias savaites”.

Konservatoriai suspendavo savo dalyvavimą sostinės tarybos valdančiojoje koalicijoje, bet žada į ją sugrįžti ir paremti kitą liberalcentristų kandidatą į merus, jeigu A.Zuokas pasitrauks.

A.Zuokas suspendavo savo įgaliojimus opozicinės Liberalų ir centro sąjungos pirmininko poste, bet atsisako pasitraukti iš mero posto.

Praėjusią savaitę A.Zuokas netikėtai pasiūlė surengti tarybos balsavimą dėl pasitikėjimo juo, bet dalis frakcijų, tarp jų ir Tėvynės sąjungos, atsisakė dalyvauti balsavime.

Manoma, jog iš ūkio ministro ir Seimo nario pareigų pasitraukus valdančiosios Darbo partijos lyderiui milijonieriui Viktorui Uspaskichui, kuriam prezidentas taip pat išreiškė nepasitikėjimą, visas politikų ir visuomenės dėmesys nukryps į A.Zuoką.

“Oligarchinio veikimo požymių yra ne tik Kėdainiuose, pakankamai daug požymių yra ir Vilniuje bei kituose miestuose. Mes tai sakome atvirai, bet kiti bando to nematyti. Tai ir yra mūsų nesutarimų su liberalais Vilniuje priežastis”, – spaudos konferencijoje pažymėjo A.Kubilius.

Konservatoriai su liberalcentristais Seime yra sudarę opozicinių frakcijų koaliciją, kuri leido A.Kubiliui užimti opozicijos lyderio postą. Pagal susitarimą po dvejų metu opozicijos lyderio postą perims liberalcentristų atstovas.

Iširus opozicinių frakcijų koalicijai A.Kubilius netektų opozicijos lyderio posto. Tokiu atveju opozicija prarastų ir vieną vietą Seimo valdyboje.

Pastaruoju metu LNK televizijos žinių laidose buvo pranešama apie esą “Rubicon group” “juodosios buhalterijos” įrašų duomenis apie pinigus, esą mokėtus asmeniui, vadinamam “abonentu” arba “kolega” už “Rubicon” naudingus Vilniaus savivaldybės sprendimus.

Žiniasklaida daro prielaidą, kad “abonentu” gali būti Vilniaus meras A.Zuokas.

Praėjusią savaitę atsistatydinęs sostinės vicemeras konservatorius Kęstutis Masiulis žiniasklaidai pareiškė neabejojąs, jog “abonentas”, kuriam neva buvo mokami pinigai už “Rubicon” naudingus Vilniaus savivaldybės sprendimus, yra A.Zuokas.

Views All Time
Views All Time
804
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!