Atsistatydinęs ūkio ministras Viktoras Uspaskichas teigia, kad jo veiklą tiriančios Seimo komisijos turėtų tęsti darbą ir ketina ateiti į jų posėdžius, jei bus kviečiamas.

“Galvoju, kad komisijos turi tęsti darbą. Jos turi išaiškinti visą tiesą. Aš to norėčiau. O paskui, jei nepasitvirtins mano kaltė, reikės ieškoti kaltųjų”, – trečiadienį Eltai sakė V.Uspaskichas.

Ne tik iš ministro posto, bet ir iš Seimo nusprendęs pasitraukti Darbo partijos lyderis patikino, kad pateiks papildomus paaiškinimus komisijoms, jei bus prašomas. Nuo ketvirtadienio tapęs privačiu asmeniu, jis galės atsisakyti atvykti į posėdžius. “Nueisiu, jei reikės”, – sakė politikas.

Pasak V.Uspaskicho, Seimo komisijos, remdamosi turimais dokumentais, turėtų tinkamai įvertinti jo veiklą. Tarnybinės etikos sargams, kurie priėmė neigiamas išvadas, esą dokumentų neprireikė. Praėjusią savaitę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) konstatavo, kad tuometinio ūkio ministro veiksmai svarstant valstybinės reikšmės klausimus su Rusija ir priimant dalininkus į verslo informacijos centrus sukėlė interesų konfliktą.

V.Uspaskichas pažymėjo esąs tikras, kad parlamentinės komisijos paneigs jam mestus įtarimus: “Man mesti įtarimai negali pasitvirtinti”. Paklaustas, kaip elgsis, jei tyrimai vis dėlto baigsis jam nepalankiomis išvadomis, politikas tiesiai neatsakė. “Pažiūrėsime, kas pas mus dedasi valstybėje”, – teigė jis.

Šiuo metu V.Uspaskicho veiklą tiria trys Seimo sudarytos komisijos. Opozicinių Tėvynės sąjungos bei Liberalų ir centro frakcijų inicijuota laikinoji tyrimo komisija aiškinasi V.Uspaskicho galimai neteisėtą veikimą proteguojant kai kuriuos asmenis ir bendroves. Šį tyrimą paskatino įtarimai dėl galimai neskaidraus Specialiosios žemės ūkio ir kaimo plėtros paramos programos (SAPARD) lėšų skirstymo, taip pat numanomas su tuometiniu ministru susijusios bendrovės “Krekenavos agrofirma” ir jam artimų asmenų protegavimas svarstant valstybinės reikšmės projektus su Rusija bei kuriant verslo informacijos centrus.

Darbo partijos frakcijos siūlymu sudaryta komisija aiškinasi, ar žiniasklaidoje paskelbtas Maskvos vyriausybės atstovo Baltijos šalims Aleksandro Mizgario raštas yra oficialus dokumentas. Tai patvirtinus, jai pavesta ištirti dokumento turinį dėl Lietuvos politikų galimų viešųjų ir privačių interesų nesuderinamumo požymių, sprendžiant tarpusavio bendradarbiavimo klausimus tarp Ūkio ministerijos ir Maskvos vyriausybės.

Dar viena Darbo partijos frakcijos inicijuota komisija turi ištirti politikų viešųjų ir privačių interesų nesuderinamumo požymius, išryškėjusius Valstybės kontrolės atliktame 2004 metų SAPARD lėšų panaudojimo audite.

Seimo laikinosios tyrimo komisijos savo išvadas turėtų pateikti kitą savaitę, tačiau greičiausia bus prašoma pratęsti jų veiklą.

Views All Time
Views All Time
1826
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!