Verkiantis mažylis – bemiegės naktys: patarimai

Verkiantis mažylis – bemiegės naktys: patarimai

Daugelis tėvų išgyvena nerimą, kai praleido bemiegę naktį norėdami nuraminti vaiką. Mamyčių klubas apibendrino keletą patarimų, ką daryti, ko imtis, kai vaikutis vakare nebenori užmigti.

Kartais mes niekaip negalime suprasti, kodėl vaikas vidury nakties pabudo, verkia ir nebeužmiega. O jei tai kartojasi kasnakt? Visa šeima pasimetusi – mažylis sumaišė dieną su naktimi, o gal problema kitur?

Miegas būtinas ne tik vaikui, bet ir suaugusiems. Atminkite, kad pirmaisiais mėnesiais mažylis didžiąją laiko dalį pramiega, taip pat atminkite, kad naujagimiai užmiega kitaip nei suaugę.

Pirmąsias dvidešimt minučių mažylis snūduriuoja ir tik tada ateina gilaus miego fazė. Tad atminkite, kad reikia laiko, kad vaikas nugrimztų į „kietą“ miegą. Būkite kantrūs, ypač naktimis, nes po kiekvieno maitinimo reiks iš naujo migdyti vaikelį.

Kai vaikui sukaks šeši mėnesiai, jis naktimis jau gali apsieiti be maitinimo, tačiau dažnai išlieka įprotis prabusti. Pasistenkite nuraminti jį, pamaitinkite kelias naktis, tačiau mažinkite maitinimų trukmę ir dažnumą.

Neleiskite mažyliui užmigti su krūtimi burnytėje, nes šiame amžiuje jis jau turi mokytis užmigti pats. Kai tik jis ims snausti, perkelkite į jo lovytę.

Naktį savo sapnuose vaikas dažnai išgyvena tai, ką matė per dieną, todėl per miegus jis gali ir juoktis, ir verkti, ir muistytis. Jei jis prabudo ir ėmė judėti – palaukite, gal jis pats užmigs.

Kai vaikui jau dešimt mėnesių, stenkitės guldyti jį maždaug tuo pačiu laiku. Visada sekite laiką.

Dar keli patarimai, kad miegelis būtų saldus:

  • Jei vaikutis čiulpia pirštą, gali būti, kad jis išalko. Pabandykite pasiūlyti jam maisto.
  • Keisdami mažylio padėtį naktį, darykite tai lėtai, kad jis spėtų priprasti prie naujos kūno pozos.
  • Kalbėkite švelniu balsu ir lėtai, kad vaikas jus suprastų. Pasakokite jam apie viską, ką dabar darysite ir stebėkite jo reakciją. Ar viskas jam patinka?
  • Jei mažylis nealkanas, bet vis dar neramus, paimkite ant rankų, kad pamatytų, kas yra aplinkui. Tyrimais įrodyta, kad vaikai, turėdami glaudų ryšį su tėvais tiek laiko, kiek jiems reikia, naktimis miega žymiai geriau ir ilgiau.
  • Norint išvengti staigaus temperatūrų pasikeitimo, nurenginėkite mažylį lėtai.
  • Mamai taip pat būtinas poilsis. Miego trūkumas išsunkia jėgas ir daro ją nervingą. Mamoms labai svarbu išsimiegoti, tad jei yra galimybė – paprašykite artimųjų pagalbos prižiūrint vaikutį.
  • Kai vaikas užmigo, nelieskite jo norėdami pažiūrėti, ar miega. Pajusdamas, kad esate, jis gali ir prabusti.
  • Jei mažylis prabudo naktį, nekelkite sumaišties. Įsijunkite naktinę lempą, ramiai pakeiskite sauskelnes arba pavalgydinkite jį. Tuo metu nereikia kalbėti arba su juo žaisti, kad jis žinotų, kad naktis skirta miegui.
  • Naujagimius ramina muzika, ypač klasikinė. Paieškokite įrašų, kurie tiks jūsų mažyliui. Tiks ir lopšinės.
  • Jei jis neramus, pastatykite jo lovytę šalia savosios, kad lengvai po to galėtumėte jį paimti ant rankų.
  • Daugeliui vaikučių padeda ritmiški sūpavimo judesiai.
  • Jei mažyliui pučia pilvuką, pamasažuokite jį ritmingais judesiais.
Views All Time
Views All Time
8965
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

45 − 38 =