Vaikai – kiekvienos šeimos džiaugsmas, tačiau be auklėjimo ir besikeičiančio požiūrio į juos, taip pat turi keistis ir namų aplinka. Kaip žinia, komfortą ir jaukumą namuose lemia patogūs bei Jūsų poreikius atitinkantys baldai. Patogių bei jų poreikius atitinkančių baldų reikia ir vaikams.

Pagrindiniai vaiko kambario baldai yra lova, knygų ir žaislų lentyna bei komoda, arba spinta susidėti rūbams. Vaiko kambarys turi būti gan erdvus, kad vaikas turėtų pakankamai vietos žaisti bei jaustųsi saugus. Saugią aplinką sukursite pasirinkdami aptakių formų arba minkštais kampais vaiko kambario baldus, tuomet susižeidimo rizika bus minimali.

Renkantis vaiko kambario baldus, pagrindiniai kriterijai turėtų būti vaiko baldų kokybė ir patvarumas. Jei turite daugiau skirtingo amžiaus vaikų, vertėtų rinktis aukštos kokybės vaiko kambario baldus, nes kokybiškais ir patvariais baldais galės naudotis jaunesni vaikai, pakeitę vyresniuosius. Vaikams patinka šėlti, todėl nekokybiški baldai greit suluš, o tai kainuos Jums papildomas išlaidas.

Vaiko kambarys yra pagrindinė vieta, kurioje jis/ji praleidžia didžiąją dalį laiko, t.y. žaidžia, ilsisi, mokosi ir t.t., todėl vaiko kambarys turi būti kuo universalesnis ir tinkantis visoms veikloms. Pirkdami baldus vaiko kambariui pasirūpinkite be yprastų baldų, t.y. lovos, stalo ir spintos, dar ir komoda, daiktadėže ar lentyna. Vaikai turi daug žaislų, todėl siekiant palaikyti tvarką ir užtikrinti saugią aplinką vaiko kambaryje, juos reikia kažkur sudėti.

Šiuolaikiško dizaino dviaukštės lovos – jau nebe daugiavaikių šeimų privilegija. Dviaukštė lova ne tik sutaupys papildomos vietos kambaryje, bet ir gali būti vaiko žaidimų dalimi. Vaiko kambario baldų pasiūla yra gan plati, nuo metalinių konstrukcijų dviaukščių lovų su skersiniais, virvėmis, supynėmis ar žaidimų stalu pirmajame aukšte, iki ekologiškos medienos lovų su čiuožyklomis. Vaikams ypač patinka dviaukštės lovos dėl to, kad gulėdami antrajame lovos aukšte jie gali stebėti aplinką iš viršaus, o lova su integruota žaidimų aikštelė suteikia vaikams jausmą, tarsi jie miegotų „tarp žaislų“.

Prieš perkant baldus vaiko kambariui, paklauskite ko Jūsų vaikas nori, kas jam patinka, o geriausia – nusivežkite vaiką į baldų parduotuvę. Leiskite vaikui išmėginti skirtigo stiliaus baldus, juk tai jis/ji turi jaustis patogiai ir jaukiai. Vaiko kambarys turi būti aplinka, kuri skatina teigiamą vaiko raidą ir jaukumą.

Pasidomėkite skirtingų gamintojų siūlomais vaiko kambario baldais, nusistatykite tam tikrą pinigų sumą, tuomet ieškokite geriausio varianto atitinkančio Jūsų nustatytą biudžetą. Daugelis vaiko kambario baldų yra skirstomi į skirtingus vaiko amžiaus tarpsnius, todėl būtina galvoti ne tik šia diena, bet ir keletą metų į priekį. Nepatartina pirkti lovų-žaislų, pvz. lovų-mašinų ir t.t. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad išskirtinio dizaino lova – kiekvieno vaiko svajonė, tačiau vaikų skonis labai greitai keičiasi.

Vaiko kambario baldų spalvų pasirinkimas yra milžiniškas, todėl nepatartina rinktis standartinės mėlynos spalvos berniukams, o rausvos – mergaitėms. Šiek tiek ūgtelėję vaikai pradeda maištauti prieš stereotipus. Pastelinės, ramios spalvos arba balta gali būti puikus variantas, sukuriantis ramią, jaukią bei šviesią aplinką vaiko kambaryje. Leiskite vaikams dekoruoti baldus patiems, taip lavinsite jų fantaziją, o baldai taps mielesni ir išskirtiniai.

Atminkite, kad vaiko kambario baldai – tai ne tik graži spalva ir dizainas. Patogumas, saugi, pozityvų vystimasi skatinanti bei vaiko charakterį atitinkanti aplinka turi būti lementys faktoriai renkantis vaiko kambario baldus.

Views All Time
Views All Time
1943
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!