20 patarimų kokybiškam bendravimui

Bendravimas pagal Abraham’o Maslow’o poreikių piramidę užima trečią vietą pagal svarbumą žmogaus gyvenime (po fiziologinių ir saugumo poreikių patenkinimo). Bet ar tikrai bendravimą su žmonėmis iškeliame į tokią svarbią vietą? O gal tai mums yra kažkas pastovaus ir nesikeičiančio? Neturėtų būti. Jei tobulėjame kaip asmenybė, tai bendravimo tuo labiau neturėtume palikti „už borto“, nes čia viena iš tų sričių kur galimybės tiesiogine prasme yra neribotos. Ar atsirastų žmogus, kuris nenorėtų dar labiau praturtinti savo socialinį gyvenimą?

Šiame straipsnyje pateikiu koncentruotą medžiagą bendravimo (komunikacijos) tema, kurią pats ilgai rinkau ir gryninau. Turėkite omenyje, kad tai nėra absoliučios tiesos. Įsigilinkite, eksperimentuokite, klausykitės intuicijos kada pagal situaciją galima vieną ar kitą patarimą (instrukciją) pritaikyti. Neapsigaukite, kai kurie patarimai atrodo labai paprasti, bet jei pasigiliname suprantame jog juos pritaikyti nėra taip paprasta. Žinau, kad nuoširdžiai taikomi šie patarimai bendravimo kokybę gali pakelti į neregėtas aukštumas. Taigi, pradedame!

1. Bendravimas tarp žmonių nėra statiškas. Tai nuolatos judantis, evoliucionuojantis ir besikeičiantis procesas. Jei to nepastebime, susirūpinkime, nes tai anksčiau ar vėliau atsisuka prieš mus pačius.

2. Meluoti – užtikrintai viską žinoti. Sakyti tiesą – parodyti tikrąjį save.

3. Pirma atidžiai klausykimės ir tik pilnai išklausęs pradėkime patys kalbėti. Kaip kitaip būtų galima paaiškinti kodėl žmogus turi dvi ausis ir vieną burną?

4. Bendraudami būkime lankstūs. Prisitaikykime visur, kur tai nežlugdo mūsų asmenybės.

5. Nesivelkime į niekur nevedančias diskusijas. Nutraukime nekonstruktyvų (neigiamai veikiantį) bendravimą.

6. Būkime patikimais ir sąžiningas – taip atversime žmonių širdis ir jų sužinosime jų slapčiausias, o tuo pačiu svarbiausias mintis.

7. Jei norime, kad mus mylėtų – patys mylėkime. Jei norime, kad mus gerbtų patys gerbkime ir t.t. Viskas prasideda nuo mūsų.

8. Būkime kuo naudingesni kitiems (domėkimės žmonėmis, jų problemomis, išgyvenimas, džiaugsmais ir t.t.).

9. Nuoširdžiai žavėkimės kitais.

10. Bendraudami užgniaužkime savanaudiškumą. Galvokime ne apie tai, ką aš galime gauti, o apie tai, ką galime duoti.

11. Nekalbėkime netiesos. (Dievo įsakymas!)

12. Kokia yra idealių santykių tarp vyro ir moters paslaptis? Moteris į vyrą turėtų žvelgti kaip tarnaitė į karalių, o vyras į moterį kaip tarnas į karalienę. (Tomas Girdzijauskas)

13. Prisiminkime – esame tai, ką sakome.

14. Nepertraukinėkime pašnekovo. Neskubinkime žmogaus savo kūno kalba (greitai ir dažnai nelinkčiokime ir pan.).

15. Garsiai, aiškiai ir užtikrintai tarkime žodžius.

16. Vertinkime savo žodį – kalbėkime tik tiek, kiek būtina.

17. Visada išlikime geranoriškais, bet taip pat turėkime bendravimo ribas. Neklausykime melagysčių, apkalbinėjimų, dejavimų. Venkime žmonių, kurie nuolatos tokias kalbas skleidžia.

18. Su savimi visada kalbėkime pagarbiai (net ir mintyse). Tai būtina norint palaikyti aukštą savigarbą!

19. Žodžiai turi grįžtamąjį ryšį (energijos tėkmė). Liežuviu neskleiskime pykčio, pagiežos, pavydo, nes visa tai sugrįžta su kaupu.

20. Kiekvienas mūsų ištartas žodis – tai atsakomybė už save prieš kitą. Ar visada ją prisiimame?

Šie patarimai gali būti tiek vertingi, kiek gyvi mūsų sąmonėje. Taigi, kaip tada kuo dažniau juos sau priminti? Atsispausdinkime ir pasikabinkime matomoje vietoje, pavyzdžiui, ant šaldytuvo! Padarykime tai dabar, nes vėliau pamiršite.

Views All Time
Views All Time
1821
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

− 5 = 1