1. Šypsokitės. Šypsena ir juokas sukuria laimės pojūtį, padeda atsipalaiduoti. Skaitykite anekdotus, krėskite pokštus – tai  sumažins įtampą.

2. Pažinkite save. Įvertinkite savo privalumus ir trūkumus. Silpnybės duotos tam, kad jas įveiktumėte, todėl nesigraužkite dėl trūkumų, bet stenkitės juos įveikti.

3. Kontroliuokite įtampą. Stenkitės savo dėmesį nukreiptitoliau nuo blogų minčių. Mažiau bendraukite su žmonėmis, kurie kelia neigiamas emocijas ar eikvoja jūsų laiką nesibaigiančiais skundais.

4. Sportuokite. Mankšta, fizinis darbas, vaikščiojimas, bėgiojimas ir kita fizinė veikla yra veiksmingas būdas „sudeginti“ streso metu organizme susikaupusias kenksmingas medžiagas, sustiprinti nervų sistemą, pagerinti nuotaiką.

5. Sutelkite dėmesį į dabartį. Koncentruokitės į tai, ką darote šiuo metu, o ne į tai, ko dar neatlikote. Kitaip tik eikvosite energiją, blaškysitės ir didinsite įtampą.

6. Išmokite atsipalaiduoti. Dirbdami darykite pertraukas maždaug kas 90 minučių. Per daug įtemptas darbas didina nerimą.

7. Sveikai ilsėkitės. Gerai išsimiegokite, dažniau būkite gryname ore, bendraukite su draugais.

8. Išmokite džiaugtis tuo, ką turite.

9. Sveikai maitinkitės. Vartokite daugiau vaisių ir daržovių, valgykite reguliariai ir saikingai. Neslopinkite streso cigarete ar alkoholiu, nes tokie deriniai gali būti itin pavojingi. Mažiau vartokite kofeino ir cukraus, nes jie sukelia tik trumpalaikį nuotaikos pagerėjimą, po kurio dažnai pasijuntama blogiau.

10. Vartokite maisto papildus. Patiriant įtampą suaktyvėja įvairios biocheminės reakcijos, kurių vyksmui reikalingas papildomas vitaminų ir mineralų kiekis. Tokiais atvejais rekomenduojama vartoti maisto papildus, kurie  papildo kasdienę mitybą vitaminais B1, B2, B6, B12, C. Moksliniai tyrimai skelbia:
– vitaminai B1, B2, B6 stiprina nervų sistemą;
– vitaminas B12 padeda išvengti depresijos, mažina nuovargį;
– vitaminas C stiprina organizmą.

Views All Time
Views All Time
1716
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!