Pinigų nuvertėjimas infliacijos metu: patarimai, kaip sutaupyti

pinigu taupymas 2 Straipsniai.lt

Kaip teigia ekonomistai infliacija, kelianti prekių ir paslaugų kainas tiek mums litų savininkams, tiek užsieniečiams, eurų savininkams, yra nuožmiausias priešas mūsų prekybai, mūsų ekonomikos kilimui ir mūsų šviesesnės gerovės perspektyvoms.

Infliacija yra viena opiausių ir sudėtingiausių šiuolaikinių makroekonominių problemų. Ji pasireiškia prekių kainų kilimu, o tai sąlygoja pinigų nuvertėjimą ir neigiamai veikia ekonomiką, dėl to už tą patį kiekį pinigų galima nusipirkti vis mažiau. Kuo didesnė infliacija, tuo pinigai mažiau verti.

Laikui bėgant, už tą pačią pinigų sumą galima nupirkti mažiau prekių (paslaugų). Pvz. esant infliacijai: duonos kaina nuo 3.00 Lt padidėja iki 3.40 Lt (tarkime, kad kainos kilimo neveikė jokie kiti veiksniai, tik infliacijos augimas), tai reiškia, kad po metų už 100 Lt bus galima nusipirkti 29 kepalus duonos, o prieš metus buvo galima nupirkti 33.

Straipsniai 1 reklama

Dažnai ko gero net nesusimąstome, kodėl tie pinigai nuvertės laikant juos einamojoje sąskaitoje po keliolikos, keliasdešimt metų, ar namie esant infliacijai? Jei norėsite ir bandysite taupyti, tai nepasiteisins, kadangi infliacija „pasiglemš“ visas santaupas, todėl dažnas iš mūsų turime ir laikome pinigus namie, ir net nepagalvojame kaip galėtume atgauti dalį pinigų, kuriuos „suvalgo“ infliacija…

Jei norite išsaugoti savo pinigus nuo galimos infliacijos, galimas indėlio pasidėjimas į finansines įmones kaip kredito unijas, nes tokiu būdu pinigai nenuvertės, o grįš priaugtų procentų pavidale. Kredito unijos yra kooperatiniais pagrindais sukurtos įmonės, kurios tenkina tik savo narių ūkinius, socialius poreikius.

Teikiamos finansinės paslaugos: indėliai, paskolos. Lyginant su komerciniais bankais kredito unijos gali pasiūlyti ypač aukštas terminuotų indėlių palūkanų normas. Viena iš tokių yra kredito unija „Sveikatos kreditas“, kuri šiuo metu Jums gali pasiūlyti itin aukštas metinių indėlių palūkanų normas tiek litais, tiek eurais.

Greitas ir ženklus infliacijos augimas nėra pastovus reiškinys, todėl staigus visų santaupų iššvaistymas ar investavimas į daiktus nėra pats geriausias ir optimaliausias sprendimas, kadangi mažėjant pinigų vertei, mažėja ir įsigyto daikto: kompiuterio, automobilio, televizoriaus, buitinės technikos ir kt., kaina.

Tuo tarpu sutaupytos lėšos realiai egzistuos ir praėjus infliacijos laikotarpiui. Žinoma, taupymui, kaip ir bet kokiam kitam svarbiam sumanymui, reikia tiesiog pasiryžti žvelgiant į ateitį ir pradėti taupyti. Pasak ekonomistų „taupymas nesukraus didelio kapitalo, tačiau suteiks pasitikėjimo jausmą“.

Taupymas – tai tiesiog atsakingas požiūris į savo kasdienybę.  Tad ieškodami geriausių sąlygų, verta atkreipti dėmesį į kredito unijos „Sveikatos kreditas“ siūlomas finansines paslaugas.

Kreiptis galite į klientų aptarnavimo skyrius „Sveikatos kreditas“ esančius Klaipėdoje ir Gargžduose.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *