Naudingi patarimai perkantiems vaikišką avalynę

Lovely kids happy mood helmet wear Straipsniai.lt

Kaip surasti tinkamus vaikiškus batus?

Jeigu vaikai avi per mažus batus – kelias į ateitį bus nuklotas nusiskundimais. Pirkdami avalynę vaikams atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:

  • Idealu pirkti naujus batus po pietų. Nes per dieną vaikiškos pėdos patinsta keliais milimetrais.
  • Leiskite savo vaikui šiek tiek pabėgioti be batų po parduotuvę. Taip išsities jo pėdos pirštai ir matavimas bus tikslesnis.
  • Kiekvienoje RENO parduotuvėje yra vaikiškos avalynės, pažymėtos tikruoju dydžiu ir tikrąja forma. Taigi, nesunkiai surasite Jūsų vaikui tinkančią avalynę.

Patarimai apie pėdų priežiūrą

Straipsniai 1 reklama

Laisvė pėdoms. Labai svarbu, kad vaikai avėtų tinkamus batus. Taip pat svarbu ir tai, kad vaikai bėgiotų basi kaip galima dažniau. Be naminių šlepečių ar lauko avalynės mažos pėdutės turi žymiai daugiau laisvės ir gali netrukdomos augti bei jausti, kokiu paviršiumi jos tapsi. Plaukuotą kilimą, vėsią veją ar minkštą smėlį pajaus tik basos Jūsų vaiko pėdos.

Pėdų žaidimai mažiems ir dideliems.

Sveikų pėdų labui kartu su savo vaiku išbandykite vieną iš pėdų žaidimų: 

Pagriebk rutuliuką: pabandykite kartu su savo vaiku nuogais kojos pirštais nuo grindų pakelti ir šiek tiek palaikyti stiklinį rutuliuką. Galbūt Jums netgi pavyks su pėda perkelti kelis rutuliukus iš vienos lėkštės į kitą.

Mažas kamuoliukas: paimkite teniso ar stalo teniso kamuoliuką. Kartu su keliais vaikais galite sudaryti grandinę ir perduoti kamuoliuką abejomis pėdomis vienas kitam. Paskutinis vaikas tegul įmeta kamuoliuką pvz., į mažą kibiriuką.

Pakelk nosinaitę: išmėtykite po kambarį popierines nosinaites. Bėgiokite kambaryje su vaiku basi. Kiekvienas pėdomis surinkite tiek nosinaičių, kiek galėsite.

Atspėk paviršių: nuaukite vaikui batus ir numaukite kojines. Pavedžiokite vaiką užrištomis akimis įvairiais Jūsų namo ar buto paviršiais: kilimu, medžio grindimis, grindų plytelėmis ir leiskite vaikui papasakoti, kaip jo pėdos jaučia paviršių.

Kodėl mažoms pėdutėms reikia dideles pagalbos?

Pastaraisiais metais RENO ištyrė apie 100 tūkst. vaikų pėdas: savo parduotuvėse, pradinėse mokyklose, vaikų darželiuose. Buvo nustatyta ir moksliškai įrodyta: kas trečias vaikas avi jam netinkančius batus. Šis rezultatas bauginantis. Neteisinga avalynė gali pakenkti pėdos augimui ir sąnariams. Mokslininkai nurodė – labai svarbu, kad tėvai nuolat tikrintų savo greitai augančių vaikų pėdų dydį. Svarbi išvada: ne brangiausia avalynė yra geriausia, o ta, kuri tinka labiausiai.  

Faktai apie vaikų pėdas ir vaikišką avalynę 

  • Kas trečias vaikas avi jam netinkančią avalynę.

Vaikiškų pėdų nervų sistema ir jutimas yra ne taip gerai išsivystę, kaip suaugusių žmonių. Todėl vaikai nejaučia, jeigu batas spaudžia ir negali įvertinti, ar avalynė tinka, ar ne. Vaikiška avalynė dažnai perkama tiksliai nepamatavus vaiko pėdos, arba vidinio avalynės ilgio.Dažnai vaikai avi avalynę per ilgai. Vaikų pėdos auga nenuspėjamai. Nuolatinė pėdos ilgio ir avimų batu kontrolė yra labai svarbi. Avint netinkamą avalynę, gydytojų ir pripažintų mokslininkų teigimu, gali iškrypti pėda, stuburas, gali būti pažeisti sąnariai. · Vaikiškos avalynės dydžiai gali skirtis.

Nepriklausomai nuo pardavėjo ir avalynės prekės ženklo ant vaikiškos avalynės pado nurodomas dydis dažnai neatitinka tikro avalynės vidinio ilgio. Tai parodė Vienos universiteto atliktas tyrimas. Taigi, gamintojų nuorodomis reikėtų pasitikėti mažiausiai, nors jos ir yra būtinos pasirenkant vaikų avalynę.

  • Vaikiška avalynė neatitinka šių dienų pėdos formos. 

Vidpadžio forma dažniausiai remiasi atskirų avalynės gamintojų patirtimi ir dalinai prėjusio amžiaus 70 – ųjų metų moksliniais atradimais. Pastaraisiais metais beveik visose mokslo srityse pajudėjome didžiuliais žingsniais i priekį. Bet vidpadžių formoje niekas nesikeitė. Tyrimų rezultatų analizė rodo, kad gaminant vidpadžius neatsižvelgta į svarbius veiksnius, tokius, kaip pvz.: padikaulio ilgis, kampas, keltis, kulno plotis.

Tyrimo apie vaikų pėdas ir vaikiška avalyne rezultatai

Tai kas parašyta, turėtų atitikti. Turėtų!

Kai mes kažką perkame, kaip taisyklė, pasitikime ant gaminio ar etiketės pateiktais užrašais ar dydžiais. Kalbant apie avalynę, būtent, šie užrašai dažniausia ir neatitinka tikrovės. Kompetentingos Vienos universiteto tyrėjų komandos atliktas mokslinis tyrimas nustatė, jog 97 % vaikiškos avalynės pažymėta netinkamais dydžiais. Ji yra arba per trumpa, arba per ilga. Ir kartais net trimis dydžiais! Pavyzdžiui, Jūs nupirkote vaikui avalynę, ant kurios pado užrašytas 25- tas dydis. Bet jeigu šių batų vidaus ilgis yra tik 23 – čio dydžio, Jūsų vaikui teks smarkiai sulenkti pėdos pirštus, kad aplamai galėtų apsiauti batą. Taigi vaikas negalėtų avėti tokių batų.

Projektas „Vaikų pėdos – vaikiška avalynė“

RENO reagavo į tyrimo rezultatus ir dabar nuosekliai matuoja visą vaikišką avalynę, gaunamą iš gamintojų. Tačiau dauguma avalynės gamintų bei prekybininkų nesuteikia tėvams pakankamai informacijos apie šią problemą. Dėl to RENO parodyta iniciatyva yra labai svarbi.

RENO parduotuves rasite:

Vilniuje prekybos centre „Akropolis“, „BIG“, „Vilniaus centrinėje universalinėje parduotuvėje“; Kaune prekybos centre „Molas“, „Mega“, „Akropolis“; Klaipėdoje prekybos centre „BIG“, „Akropolis“; Šiauliuose prekybos centre „Akropolis“.

Views All Time
Views All Time
2149
Views Today
Views Today
2

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

+ 77 = 83