Kompiuteris – ne televizorius ir ne mikrobangė. Spustelėjus įjungimo mygtuką, tenka ilgai palaukti akimirkos, kai galėsime juo naudotis. Laimei, „dėžės“ įsikrovimą galime pagreitinti net kelis kartus. „Aš“ parodysiu, kaip tai padaryti.

Pradžioje viskas buvo taip šaunu. Kompiuteris įsijungdavo vos per kelioliką sekundžių. Tačiau praėjo pusmetis ir jis pasidarė tikras lėtapėdis. Nieko nestebina „dėžė“, kuri kraunasi 2–3 minutes; pasitaiko atvejų, kai kompiuteris pradeda mūsų klausyti tik praėjus penkioms minutėms. Už teks jau tinginiauti, priverskime savo „dėžę“ prisiminti senus gerus laikus. „Aš“ papasakosiu, kaip pagreitinti kompiuterio startą.

Kodėl lėtėja kompiuteris?

Kartu su „Windows“ operacine sistema įrenginyje įsijungia daugybė programų. Vienas jų įdiegia kompiuterių gamintojos, kitas – mes patys.Toli gražu, ne visos programos yra mums reikalingos. Laikui bėgant, jų skaičius „dėžėje“ auga, o kartu su juo ilgėja ir įsikrovimo laikas.

Atjungiame programas

Atsikratyti balasto galime keliais skirtingais būdais:

■ Keisdami „Windows“ nustatymus.

Spustelime klavišų kombinaciją WIN + R. Atsivėrusiame langelyje įrašome msconfig ir spaudžiame ENTER. Pasirinkę skiltį Startup, pamatysime kartu su kompiuteriu įsijungiančių programų sąrašą . Jas atjungiame tiesiog nuimdami varneles ties pavadinimais. Visa bėda, kad sužinoti, kurie failai yra reikalingi, o kurie ne – gana sunku.

■ Su programa „Autoruns“.

Ją galime parsisiųsti iš interneto adresu http://bit.ly/CBL_autoruns. Šis įrankis leidžia valdyti visas kompiuteryje veikiančias programas. Tačiau informacijos apie įvairius failus jis taip pat pateikia gana nedaug.

■ Su programa „Soluto“.

Ji išanalizuoja kompiuteryje įsikraunančius failus ir iš interneto parsiunčia informaciją, ar jie mums reikalingi. „Soluto“ leidžia užblokuoti arba atidėti programų krovimąsi.

Views All Time
Views All Time
2638
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!